ZBER MAKU s AXIAL FLOW

Poďte sa pozrieť ako si náš kombajn poradil s makom v Malackách!

28. 8. 2019

Kombajn AXIAL-FLOW ® 9250 so žaciou lištou MacDon FD 140 v nasadení v Malackách.

Firma FirstFarms Agra M, s.r.o. hospodári v okolí Malaciek zhruba na 10 000 ha pôdy. Zaoberá sa pestovaním pšenice, jačmeňa, kukurice na zrno i siláž, repky, maku a ďalších plodín. Živočíšna výroba sa venuje chovu približne 3 000 ks dojníc. Kombajn Axial-Flow 9250 so žacie lištou MacDon FD 140 obsluhuje v Malackách pán Zdeno Masár.

V čase našej návštevy žal kombajn pole maku. "Som spokojný s kombajnom hlavne z dôvodu jednoduchosti." Kombajny Axial-Flow sú o tretinu jednoduchšie a majú tiež o tretinu menej pohyblivých súčiastok oproti ostatným strojom na trhu. To sa pozitívne prejaví pri predsezónnej príprave stroja, čo sa týka nákladov na opravu a nákladov na prevádzku. Navyše kombajn využíva minimálne množstvo remeňov. "Vďaka jednoduchosti mi aj klasická údržba zaberie oveľa menej času ako predtým." Dennú údržbu možno vykonať za pár minút. Niekoľko miest vyžadujúcich denné mazanie je ľahko prístupných. Tým je doba potrebná pre dennú údržbu skrátená na minimum.

"Ďalším plusovým bodom je reverzácia." Reverzácia rotora umožňuje zmenu smeru otáčania rotora pri upchatí. Vďaka tomu sa dá vrátiť ku žatve behom chvíľky, čo je veľká prednosť zvlášť v prípade, kedy je potrebné zožať vzhľadom na počasie čo najskôr.

"Pochvala patrí tiež žacej lište MacDon, ktorú osobne považujem za najlepšiu lištu na svete. Lišta krásne kopíruje pozemok a pozbiera zo zeme aj pribitý porast." Žacie lišty značky MacDon sa vyznačujú perfektným zberom poľahnutých plodín. Schopnosť pozbierať takto nízko pribité plodiny obzvlášť ocenia poľnohospodári, ktorí pestujú nízkoplodiace plodiny. MacDon je tiež výborný pri zbere repky a pohodlná a veľmi rýchla je aj jeho prestavba na repku alebo späť!

Ďalšie články

MAGNUM S NADŠTANDARDNOU ZÁRUKOU

4. 9. 2019

Továrenská záruka 2 roky alebo 2 000 hodín už v štandarde pre traktory MAGNUM.

Kvalitný a šetrný výmlat na prvom mieste

28. 8. 2019

Reportáž z dema AXIAL FLOW na východnom Slovensku. Viac...

ZBER MAKU s AXIAL FLOW

28. 8. 2019

Poďte sa pozrieť ako si náš kombajn poradil s makom v Malackách!

Hľadá sa PUMA!

28. 8. 2019

Pripravili sme pre vás fotosúťaž pod názvom "Hľadá sa PUMA". Hráme o zaujímavé ceny! Viac...

Deň s obilným kombajnom Case IH Axial-Flow

6. 8. 2019

Nové kombajny Case IH Axial-Flow búrajú mýty o tom, že axiálne kombajny nedokážu robiť kvalitnú slamu. Aj takto znel slogan, ktorý sme zaregistrovali počas Demo tour nového modelu Axial-Flow 8250.