ZBER MAKU s AXIAL FLOW

Poďte sa pozrieť ako si náš kombajn poradil s makom v Malackách!

28. 8. 2019

Kombajn AXIAL-FLOW ® 9250 so žaciou lištou MacDon FD 140 v nasadení v Malackách.

Firma FirstFarms Agra M, s.r.o. hospodári v okolí Malaciek zhruba na 10 000 ha pôdy. Zaoberá sa pestovaním pšenice, jačmeňa, kukurice na zrno i siláž, repky, maku a ďalších plodín. Živočíšna výroba sa venuje chovu približne 3 000 ks dojníc. Kombajn Axial-Flow 9250 so žacie lištou MacDon FD 140 obsluhuje v Malackách pán Zdeno Masár.

V čase našej návštevy žal kombajn pole maku. "Som spokojný s kombajnom hlavne z dôvodu jednoduchosti." Kombajny Axial-Flow sú o tretinu jednoduchšie a majú tiež o tretinu menej pohyblivých súčiastok oproti ostatným strojom na trhu. To sa pozitívne prejaví pri predsezónnej príprave stroja, čo sa týka nákladov na opravu a nákladov na prevádzku. Navyše kombajn využíva minimálne množstvo remeňov. "Vďaka jednoduchosti mi aj klasická údržba zaberie oveľa menej času ako predtým." Dennú údržbu možno vykonať za pár minút. Niekoľko miest vyžadujúcich denné mazanie je ľahko prístupných. Tým je doba potrebná pre dennú údržbu skrátená na minimum.

"Ďalším plusovým bodom je reverzácia." Reverzácia rotora umožňuje zmenu smeru otáčania rotora pri upchatí. Vďaka tomu sa dá vrátiť ku žatve behom chvíľky, čo je veľká prednosť zvlášť v prípade, kedy je potrebné zožať vzhľadom na počasie čo najskôr.

"Pochvala patrí tiež žacej lište MacDon, ktorú osobne považujem za najlepšiu lištu na svete. Lišta krásne kopíruje pozemok a pozbiera zo zeme aj pribitý porast." Žacie lišty značky MacDon sa vyznačujú perfektným zberom poľahnutých plodín. Schopnosť pozbierať takto nízko pribité plodiny obzvlášť ocenia poľnohospodári, ktorí pestujú nízkoplodiace plodiny. MacDon je tiež výborný pri zbere repky a pohodlná a veľmi rýchla je aj jeho prestavba na repku alebo späť!

Ďalšie články

PUMA S NOVÝM DIJAZNOM OFICIÁLNE PREDSTAVENÁ

12. 11. 2019

AGRITECHNICA predstavuje novinky pre rok 2020!

AKCIA: EASYCHECK k rozmetadlu AMAZONE ZADARMO!

8. 11. 2019

Viac informácií...

Akciová ponuka Farmall

6. 11. 2019

Máme pre Vás nachystanú tú správnu kombináciu na zimnú údržbu! Viac...

Reportáž z DOD v Prešove

28. 10. 2019

Prinášam Vám reportáž z otvárania strediska v Prešove. Viac...

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ - PREŠOV

8. 10. 2019

24. OKTÓBER 2019 od 10.00 hod. / Levočská 160, PREŠOV