ZBER MAKU s AXIAL FLOW

Poďte sa pozrieť ako si náš kombajn poradil s makom v Malackách!

28. 8. 2019

Kombajn AXIAL-FLOW ® 9250 so žaciou lištou MacDon FD 140 v nasadení v Malackách.

Firma FirstFarms Agra M, s.r.o. hospodári v okolí Malaciek zhruba na 10 000 ha pôdy. Zaoberá sa pestovaním pšenice, jačmeňa, kukurice na zrno i siláž, repky, maku a ďalších plodín. Živočíšna výroba sa venuje chovu približne 3 000 ks dojníc. Kombajn Axial-Flow 9250 so žacie lištou MacDon FD 140 obsluhuje v Malackách pán Zdeno Masár.

V čase našej návštevy žal kombajn pole maku. "Som spokojný s kombajnom hlavne z dôvodu jednoduchosti." Kombajny Axial-Flow sú o tretinu jednoduchšie a majú tiež o tretinu menej pohyblivých súčiastok oproti ostatným strojom na trhu. To sa pozitívne prejaví pri predsezónnej príprave stroja, čo sa týka nákladov na opravu a nákladov na prevádzku. Navyše kombajn využíva minimálne množstvo remeňov. "Vďaka jednoduchosti mi aj klasická údržba zaberie oveľa menej času ako predtým." Dennú údržbu možno vykonať za pár minút. Niekoľko miest vyžadujúcich denné mazanie je ľahko prístupných. Tým je doba potrebná pre dennú údržbu skrátená na minimum.

"Ďalším plusovým bodom je reverzácia." Reverzácia rotora umožňuje zmenu smeru otáčania rotora pri upchatí. Vďaka tomu sa dá vrátiť ku žatve behom chvíľky, čo je veľká prednosť zvlášť v prípade, kedy je potrebné zožať vzhľadom na počasie čo najskôr.

"Pochvala patrí tiež žacej lište MacDon, ktorú osobne považujem za najlepšiu lištu na svete. Lišta krásne kopíruje pozemok a pozbiera zo zeme aj pribitý porast." Žacie lišty značky MacDon sa vyznačujú perfektným zberom poľahnutých plodín. Schopnosť pozbierať takto nízko pribité plodiny obzvlášť ocenia poľnohospodári, ktorí pestujú nízkoplodiace plodiny. MacDon je tiež výborný pri zbere repky a pohodlná a veľmi rýchla je aj jeho prestavba na repku alebo späť!

Ďalšie články

Case IH týždne: Farmall

8. 7. 2020

Univerzálny pracant, ktorý sa hodí na farmu aj do komunálu.

CASE IH týždne: Magnum AFS Connect

30. 6. 2020

Case IH má za sebou roky výskumu a praktických skúseností. Práve tieto skúsenosti a vedomosti z výskumu skombinovali s požiadavkami zákazníkov a tak mohol vznikúť úplne nový Magnum AFS Connect, ktorý uspokojí potreby obsluhy v kabíne ako aj požiadavky manažérov.

Case IH týždne: Axial Flow

23. 6. 2020

Jednotka v šetrnosti k zrnu, to je Axial-Flow. Kombajn ponúka maximálnu kvalitu zrna pri vysokom výkone stroja.

Case IH týždne: PUMA 175 CVXDrive

16. 6. 2020

Bestseller medzi traktormi, to je modelový rad PUMA. Vyrába sa v dvoch veľkostných prevedeniach 140-175 koní a 185-240 koní. 

Case IH týždne: Vestrum CVXDrive

9. 6. 2020

Predstavujeme Vám nový modelový rad Vestrum CVXDrive. Traktor patrí do prémiového segmentu od 100 až do 140 koní.