TECHAGRO 2018 s podtitulom "NEKONEČNO MOŽNOSTÍ"

29. 3. 2018

V tomto roku sa bude expozícia AGRI CS niesť v duchu "Nekonečno možností", kedy predstavíme nové technológie a produkty nami zastupovaných značiek CASE IH, STEYR, SIP, MacDon a novú vlastnú značku v portfóliu AGRI CS s názvom AGRI FARMING SOLUTIONS. Motív tohto ročníka "Nekonečno možností" je pre našu expozíciu charakteristický tým, že na českom a slovenskom trhu zastupujeme profesionálneho výrobcu poľnohospodárskych strojov, ktorí majú v ponuke riešenie pre každého zákazníka, nekonečne možností výbav a široké portfólio strojov. Teraz máte jedinečnú príležitosť stretnúť sa s odborníkmi v odbore a vidieť jednotlivé novinky na vlastné oči na veľtrhu TECHAGRO v expozícii AGRI CS, ktorú nájdete na obvyklom mieste v pavilóne V, plocha 001.

 

Nový MAXXUM ActiveDrive 8 a QUADTRAC CVX

Značka CASE IH privezie na TECHAGRO niekoľko noviniek zo svojho portfólia. Predovšetkým sa bude jednať o úplne nové modely MAXXUM. Nové modely MAXXUM prichádzajú nielen s novým, krásne dravým dizajnom po vzore traktorov OPTUM CVX, ale predovšetkým môžu byť novo vybavené revolučným prevodovým ústrojenstvom s názvom ActiveDrive 8Ako je už z názvu zrejmé, prevodové ústrojenstvo ActiveDrive 8 ponúka osem rýchlostí v troch skupinách, dokopy má tak užívateľ k dispozícii celkom 24x24 rýchlostí pre jazdu vpred/vzad. Prevodové ústrojenstvo ActiveDrive 8 si zachováva vysokú mechanickú účinnosť prevodového ústrojenstva Powershift a ponúka rad pokročilých funkcií prevodového ústrojenstva CVX, ktoré predtým umožňovali iba plynulé prevodovky CVX. Vo výbave traktora ďalej nechýba napríklad najmodernejší systém kompatibility ISOBUS kat. III, adaptívny systém riadenia alebo kompletné automatické satelitné navádzanie AccuGuide s presnosťou 2,5 cm, ktoré môže prijímať najpresnejší korekčný signál RTK+ z vlastnej vybudovanej siete referenčných staníc od AGRI CS RTK+.

Pozíciu technologického lídra s agronomickým prínosom bude značka CASE IH prezentovať na svojich pásových traktoroch QUADTRAC a MAGNUM Rowtrac. Hlavnou novinkou medzi týmito modelmi bude jediný štvorpásový traktor na svete s prevodovým ústrojenstvom CVX, QUADTRAC CVX, ktorý je teraz s týmto ústrojenstvom dostupný s výkonom od 470 do 540 koní. Ľudia od značky CASE IH vidia, ako náročnú prácu v dnešnej dobe poľnohospodári vykonávajú a akým nástrahám musia deň čo deň čeliť. Z tohto dôvodu môžu byť traktory QUADTRAC osadené prevodovým ústrojenstvom CVX, aby predovšetkým uľahčili obsluhe ovládanie, zvýšili jej komfort a zároveň zvýšili majiteľovi podniku úsporu v podobe finančných nákladov na pohonné hmoty.

V Českej aj Slovenskej republike sa čoraz častejšie môžete stretnúť s unikátnym riešením traktorov modelovej rady MAGNUM Rowtrac. MAGNUM Rowtrac je jediným traktorom na trhu, ktorý v sebe spája traktor s klasickou prednou kolesovou nápravou a zadnou nápravou osadenú pásmi. Obe koncepcie majú svoje výhody a značka CASE IH je jediná, ktorá dokázala z oboch koncepcií vyťažiť to najlepšie. Vďaka klasickej prednej kolesovej náprave je zabezpečené šetrné otáčanie na úvrati bez negatívneho hrnutia pôdy a spoločne s pásovým podvozkom na zadnej náprave dochádza k zvýšeniu ťahového výkonu, styčnej plochy, a predovšetkým k zníženiu tlaku na pôdu.

Vďaka svojmu širokému produktovému portfóliu má značka CASE IH riešenie aj pre súkromné ​​poľnohospodárov, živočíšnu výrobu alebo komunálne sektor. Užívatelia z týchto segmentov nájdu na Techagre obľúbené modely traktorov Farmall A, Farmall C a LUXXUM. Jednotlivé modely budú agregované s čelnými nakladačmi CASE IH.

 

Zberová a manipulačná technika pre tých, čo chcú viac

Veľký priestor bude venovaný aj prezentáciu zberovej a manipulačnej techniky. Na výstavisku nájdete hneď dva modelové rady kombajnov AXIAL-FLOW. Pre súkromných poľnohospodárov a menšie farmy sú vhodné kombajny radu 140, ktoré sú dostupné s výkonom od 312 do 450 koní. Priamo v expozícii potom nájdete kobajn radu 240 s pevnou pásovou lištou MacDon D130 o zábere 9,1. MacDon je unikátny tým, že ako jediný výrobca na svete vyrába lišty, ktoré sú vhodné pre akýkoľvek kombajn.

Ďalej nebudú chýbať ani lisy na hranolovité a valcové balíky. Novinkou medzi lismi na hranolovité balíky je model LB 434 XL s predĺženou lisovacou komorou o 80 centimetrov, ktorá umožnuje o 10% väčšiu hustotu balíka. Medzi lismi na okrúhle balíky bude vystavený model RB 455 s variabilnou komorou.

Na Techagro nebude chýbať priestor ani pre manipulačnú techniku, kedy sa predvedú dvaja zástupcovia manipulátorov FARMLIFT. Profesionálny model 742 ponúka maximálny dosah ramena 7 metrov so zdvíhacou kapacitou 4 200 kg a ponúka nový hydrodynamický menič, ktorý zlepšuje prenos krútiaceho momentu z prevodovky a zlepšuje tak trakciu vo všetkých podmienkach. Ak budete na výstave hľadať kompaktné manipulátor do stajne, potom by Vám určite nemal uniknúť najmenší model 525.

 

FARMA STEYR

Rakúske traktory STEYR sa predstavia vo svojom typickom prostredí na pravej rakúskej farme. Medzi vystavenými modelmi nebudú chýbať veľmi obľúbené modely KOMPAKT. Modelový rad traktorov MULTI sa predstaví v úprave pre lesnícky sektor s originálnou lesníckou nadstavbou a čelným nakladačom HYDRAC.

Hlavnou prezentovanú novinkou bude nový STEYR PROFI S-CONTROL 8TM a tešiť sa môžete aj na najsilnejšieho koňa v stajni STEYR, model TERRUS CVT, vo veľmi atraktívnej výbave.

 

Závěsná technika s novou značkou

Krmovinová technika slovinskej značky SIP predstaví na Techagre hlavnú novinku, ktorou budú dva pásové zhrňovače SIP AIR 500 T. Nový systém zberu je šetrnejší a zaisťuje lepšiu kvalitu krmiva.

Dobre vieme, že zodpovedný prístup v starostlivosti o to najcennejšie, s čím naši poľnohospodári pracujú nemožno realizovať iba predajom špecifických strojov, ale najmä schopnosťou porozumieť lokálnym potrebám a využitím uceleného systému agronomických postupov. S logickým vývojom nových prístupom v dodávke živín, rastúcimi skúsenosťami s medziplodinami aj technológiou CTF novo prezentujeme ucelenú ponuku týchto a ďalších produktov a služieb pod názvom vlastnej značky AGRI FARMING SOLUTIONS.

 

Komplexné riešenie na jednom mieste a zaujímavý sprievodný program

Pre všetkých návštevníkov a zákazníkov dealerskej siete AGRI bude v rámci stánku pripravené Centrum služieb. Tu budú k dispozícii finanční a dotační špecialisti, ďalej bude možné sa stretnúť s technickými špecialistami alebo zástupcami služby Customer care. V technologickom kútiku vysvetlíme záujemcom prednosti špičkových technológií CASE IH.

V rámci sprievodného programu budú po celú dobu veľtrhu prebiehať zaujímavé prezentácie kľúčových strojov s moderátorom a produktými manažérmi. Každý návštevník sa bude môcť nechať odfotiť profesionálnym fotografom a odniesť si peknú fotku alebo poslať špeciálnu pohľadnicu z expozície priamo domov.

Ak uvažujete o kúpe nového stroja, môžete si dojednať tiež nezáväznú schôdzku, pri ktorej sa môžete stretnúť s jednotlivými produkt manažérmi zastupovaných značiek. Schôdzka na registráciu je možná na nasledujúcej stránke: http://www.agrics.cz/techagro2018.

Veríme, že Vás program a nami prezentované stroje a moderné technológie zaujmú. Sme presvedčení, že môžu byť kľúčom vášho úspešného podnikania do budúcnosti.

Ďalšie články

Krátime ceny strojov na prípravu pôdy AMAZONE

11. 7. 2018

Pripravili sme speciálnu ponuku na stroje CATROS, CERTOS a CENIUS. Viac...

NOVÝ OPTUM. SPÁJA TÝCH NAJLEPŠÍCH.

9. 7. 2018

Doprajte si traktor profesionálov. NOVÝ OPTUM CVX s darčekom ZADARMO.

ODTRHNITE SA OD VŠEDNOSTI

27. 6. 2018

Prichádza NOVÝ MAXXUM 115 za cenu už od 62 500 EUR*.

Efektívne spracovanie pôdy pomocou senzorov

18. 6. 2018

Novinka od značky CASE IH - pôdny senzor pre reguláciu hĺbky spracovania a siatia.

Dni poľa Dvory nad Žitavou

29. 5. 2018

Už čoskoro začínajú Dni poľa vo Dvoroch nad Žitavou...