Stroje na spracovanie pôdy

AMAZONE / Stroje na spracovanie pôdy

Poľný valec AW

Obecne je poľný valec univerzálnym strojom pre profesionálny poľnohospodársky podnik. Je použiteľný na valcovanie po minimalizačnom siatí, cez prípravu podstieľky až po drvenie hrúd. Poľný valec AW je vo všetkých pracovných šírkach dostupný s kruhmi Cambridge. Poľný valec sa výborne hodí na valcovanie po siatí do ťažkých aj ľahkých pôd.

Hlboký kyprič TL

Hlboký kyprič TL svojou kompaktnou konštrukciou výborne drobí pôdu. Vďaka tomu ponúka Amazone možnosť obrábania pôdy bez pluhu aj v prípade vysokého podielu slamy.

Rotačný kyprič KG

Veľmi robustný rotačný kyprič KG udržuje nastavenú pracovnú hĺbku aj na ťažkých pôdach nezávisle na tom, či sa pôda orie, kyprí alebo vôbec neobrába, pretože hroty ,,naostro" sa samy zakusujú do pôdy. Hroty ,,naostro" rozrušujú pôdu zospodu a nevznikajú tak žiadne ušmýkané roviny.

Rotačné brány KE

Rotačné brány KE optimálne pracujú v zoranom teréne a na poliach obrábaných kypričom. Vďaka značnej výške rámu a absolútne hladkej spodnej časti vane  je zaistená vysoká svetlá výška, takže sa stroj môže bez problémov pohybovať aj v pôde s veľkými hrudami.

Kyprič - diskové brány Centaur

Konštrukčný rad Centaur Super sa používa na miestach s vysokým výnosovým potenciálom, bez upratania slamy a následnou technikou pasívneho siatia (napr. ťahané siacie kombinácie). Na miestach s nižším výnosovým potenciálom,  s vysokým podielom okopanín alebo následnou technikou aktívneho siatia (napr. kombinácia s rotačnými kypričmi) je prvou voľbou konštrukčný rad Centaur Special.

Kyprič Cenius

Nesený kyprič Cenius s náradím v troch radách sa používá počínajúc plochou podmietkou až po hlboké kyprenie pôdy. Vďaka zvýšenej konštrukčnej svetlosti rámu je zaistený dobrý priechod materiálu aj v prípade veľkého množstva slamy. Vypuklé disky vo dvoch radách umiestnené v zadnej části náradia rovnomerne zarovnávajú nakyprenú pôdu.

Diskové brány CATROS

Catros pripojovaný za traktor v prevedení s pevnou konštrukciou alebo v prevedení s hydraulickým sklápaním a rovnako aj vo variante ako závesné náradie je vhodný na akúkoľvek štruktúru poľnohospodárskeho podniku a zaisťuje maximálny plošný výkon. Vypuklé disky usporiadané vo dvoch radách celoplošne spracovávajú vrchnú vrstvu pôdy. Vysoká jazdná rýchlosť zaisťuje optimálne premiešanie pôdy so slamou. Pretože sú klinové pneumatiky vďaka svoje špeciálnej konštrukcii vhodné aj na prepravu po ceste, nemusí sa u ťahaného náradia Catros používať samostatná prepravná náprava. V tomto prípade hovoríme o integrovanom podvozku.