Strieborná medaila pre WINDCONTROL od AMAZONE

Na veľtrhu TECHAGRO 2018 sme bodovali! 

12. 4. 2018

Okrem "Striebornej medaily" za revolučnú technológiu dvojspojkovej prevodovky - MAXXUM Active Drive 8 a ceny za "Osobitnú pozornosť" za unikátne spojenie traktora s klasickou prednou nápravou a zadnou nápravou osadenú pásmi, ktoré získal MAGNUM Rowtrac sme získali aj  "Striebornú medailu" za technológiu WindControl od AMAZONE. Od prestížneho časopisu Technický týždenník ocenenie prevzali Jaroslav Musil, riaditeľ divízie Závesnej a dopravnej techniky a Ján Kozman, produktový manažér, priamo v expozícii AMAZONE v pavilóne V Brnenského výstaviska.

Systém WindControl je vhodný pre lokality vystavené silnému vetru. Je určený pre nesená rozmetadlá ZA-TS a ťahaná rozmetadlá ZG-TS. Systém sa skladá z vysokofrekvenčného senzora vetra, ktorý je namontovaný na rozmetadlo, a systému ArgusTwin, ktorého hlavnou úlohou je monitorovanie rozmetacieho obrazca a automatické nastavenie optimálneho priečneho rozhodu.

Úlohou systému WindControl je zaznamenávať rýchlosť, intenzitu a smer vetra a tieto informácie prenášať do počítača stroja. Podľa údajov z oboch systémov následne počítač upravuje parametre dodávky množstva hnojiva, miesta zavádzania hnojiva a rýchlosti rozmetacích kotúčov.

Ak fúka bočný vietor, s pomocou oboch systémov sa automaticky vyrovná vplyv vetra čim je zabezpečené optimálne priečne rozhodenie. Systém si vie rady aj v prípade, že fúka skutočne silný vietor a už nie je schopný kompenzovať jeho pôsobenia na samotn= rpzmetanie. V takom prípade upozorní systém WindControl vodiča na zmenu pracovných podmienok a odporučí ukončiť rozmetanie.

AMAZONE opäť dokazuje, že je skutočným lídrom trhu a vďaka svojim inováciám posúva poľnohospodárstva na úplne inú úroveň.

Ďalšie články

Krátime ceny strojov na prípravu pôdy AMAZONE

11. 7. 2018

Pripravili sme speciálnu ponuku na stroje CATROS, CERTOS a CENIUS. Viac...

NOVÝ OPTUM. SPÁJA TÝCH NAJLEPŠÍCH.

9. 7. 2018

Doprajte si traktor profesionálov. NOVÝ OPTUM CVX s darčekom ZADARMO.

ODTRHNITE SA OD VŠEDNOSTI

27. 6. 2018

Prichádza NOVÝ MAXXUM 115 za cenu už od 62 500 EUR*.

Efektívne spracovanie pôdy pomocou senzorov

18. 6. 2018

Novinka od značky CASE IH - pôdny senzor pre reguláciu hĺbky spracovania a siatia.

Dni poľa Dvory nad Žitavou

29. 5. 2018

Už čoskoro začínajú Dni poľa vo Dvoroch nad Žitavou...