STEYR KONZEPT VYHRAL PRESTÍŽNU CENU MUSE DESIGN AWARD 2020

Jedinečný pohľad na budúcu generáciu traktorov.

19. 5. 2020

Budúca generácia traktorov pevne v rukách značky STEYR

Do súťaže MUSE Design Awards 2020 sa prihlásilo celkom 3 820 účastníkov z 50 krajín sveta, prestížnu cenu Platinum Award si odniesla značka STEYR za nový koncept traktora budúcnosti. Víťazný projekt je výsledkom spoločnej práce koncernu CNH Industrial a značky STEYR Traktoren s tímom inovátorov zo spoločnosti Agriculture & FPT Industrial..

Značka STEYR Traktoren získala ocenenie v kategórii Conceptual Design za model STEYR Konzept. Komplexná projektová štúdia prináša pohľad na budúcu generáciu traktorov.

 

The MUSE Creative a MUSE Design Awards sú svetovými súťažami, ktoré hľadajú a oceňujú profesionálnych tvorcov a dizajnérov z rôznych priemyselných odvetví. "Títo jednotlivci sú skutočným stelesnením inovácie" uvádza Kenjo Ong, výkonný riaditeľ oboch súťaží. "Je to privilégium udeliť ocenenie ľuďom, ktorí stoja za vytvorením modelu STEYR Konzept, za ich monumentálnu prácu! Vždy je úžasným zážitkom vidieť, čoho sú títo tvorcovia a dizajnéri schopní."

Tím dizajnérov vytvoril víziu budúcnosti. Koncept traktora je navrhnutý od základu tak, aby každý prvok mal svoju funkciu a zároveň podčiarkoval moderný dizajn. Od inovatívneho zavesenia náprav až po telo traktora. Na pohľad je technicky veľmi vyspelý, zároveň si zachováva ladný štýl. Celkový dizajn traktora vyvoláva dojem kvality a precíznosti aj napriek svojej dynamickosti. Kľúčové prvky tradičného dizajnu boli prevzaté a zachované pre nový koncept počnúc bielym sfarbením kabíny alebo asymetrickou maskou chladiča. Vnútorný minimalistický dizajn je doplnený o priehľadné obrazovky, na ktorej sú premietané informácie, a ktoré poskytujú maximálnu viditeľnosť, čo vytvára z kabíny obsluhy komfortné miesto pre dokonalý zážitok z jazdy bez únavy. Celý dizajn je navrhnutý na základe potrieb zákazníkov tak, aby poskytoval pridanú hodnotu pre podnikanie a zvýšil produktivitu práce.

 

STEYR Konzept kladie základy pre budúcu generáciu traktorov

STEYR Koncept predstavuje komplexnú projektovú štúdiu ohľadom toho, ako by mohla v budúcnosti vyzerať produkcia traktorov koncernu CNH Industrial v spolupráci so sesterskou spoločnosťou FPT Industrial. Inžinieri z firmy STEYR vyvinuli model STEYR Konzept, ktorý kombinuje inovatívne technológie jedinečným spôsobom pre vytvorenie ekologického, ale napriek tomu efektívneho a predovšetkým funkčného konceptu traktora.

Jadrom štúdie je modulárny hybridný elektrický pohon, ktorý zahŕňa spaľovací motor, generátor a niekoľko elektrických motorov, ktoré možno ovládať jednotlivo a ktoré dodávajú energiu presne tam, kde je to potrebné. Tento koncept traktora navrhnutý dizajnovým centrom CNH Industrial využíva vysoko výkonný štvorvalcový vznetový motor. Kombináciou zvolených súčiastok si stroj zachováva svoju kompaktnú veľkosť a poskytuje optimálny výhľad z kabíny. Inteligentne navrhnutá architektúra vozidla umožňuje inteligentné riešenia, ako je pohon všetkých kolies alebo pokročilý systém nezávislého odpruženia. To v budúcnosti poskytne zákazníkom širokú škálu výhod, vrátane zvýšeného komfortu pri jazde, väčšej flexibility a viac možností alebo bezkonkurenčného výkonu na poliach i cestách.

STEYR Konzept sa vyznačuje inovatívnou architektúrou vyvinutú tímom spoločnosti FPT Industrial a sériovým hybridným riešením vďaka dieselovému motoru. Kompaktný 4,5-litrový štvorvalcový motor miesto tradičného šesťvalca pracuje pri optimálnej rýchlosti ako generátor energie a dobíja batérie. Motor je odpojený od kolies a trakcie je zabezpečovaná pomocou štyroch nezávislých elektromotorov, ktoré sú priamo integrované do nábojov hnacích kolies. STEYR Konzept je vybavený motorom NEF45, ktorý poskytuje špičkový výkon 150 kW a maximálny výkon 250 kW v hybridnom režime. Koncept traktora môže dosiahnuť 10% úspory paliva v porovnaní s čistým dieselovým motorom pri špecifických typoch práce.

 

Zaujal vás traktor budoucnosti a chceli byste si ho sami prezrieť?

Vďaka novej aplikácii STEYR 360 ° si môžete detailne prezrieť exteriér aj interiér modelu STEYR Konzept cez obrazovku alebo virtuálne okuliare priamo v pohodlí vášho domova. Teraz máte jedinečnú príležitosť zasadnúť do traktora budoucnosti.

Vstúpte s nami do iného sveta. Sveta STEYR: www.steyr360.cz

Ďalšie články

Zimná servisná kampaň

14. 12. 2020

Pripravili sme pre Vás akciovú ponuku na predsezónnu prehliadku stroja...

SKLADOVÉ STROJE ZA AKCIOVÉ CENY!

19. 11. 2020

Zaobstarajte si závesnú techniku na novú sezónu ešte tento rok za výhodnejšiu cenu.

Reportáž s "Naj traktoristom"

6. 11. 2020

Prinášame vám reportáž s výhercom súťaže "NAJ traktorista"...

Hľadáme posily do tímu

19. 10. 2020

Vieš aké je to pracovať pre CASE IH? Chceš pracovat pre značku, která mení svet?

 

K rozmetadlám AMAZONE teraz terminál AMATRON 4 & LICENCE GPS-SWITCH ZDARMA!

5. 11. 2020

Pre nadchádzajúce sezónou sme pre Vás pripravili zvýhodnené podmienky pre rozmetadlá minerálnych hnojív AMAZONE.