STEYR KONZEPT

V rámci veľtrhu AGRITECHNICA výrobca STEYR predstavil koncept traktora budúcnosti.

10. 12. 2019

STEYR v spolupráci so sesterskou značkou pohonných jednotiek CNH Industrial predstavil komplexnú projektovú štúdiu "traktora zajtrajška". Vývojové oddelenie STEYR vyvinulo STEYR Konzept, kombinujúci inovatívne technológie novým spôsobom tak, aby vytvorilo ekologický, napriek tomu účinný, a predovšetkým funkčný koncept traktora.

Jadrom štúdie je modulárny hybridný elektrický pohon, ktorý zahŕňa spaľovací motor, generátor a niekoľko elektrických motorov, ktoré možno ovládať jednotlivo a ktoré dodávajú energiu tam, kde je to potrebné. Tento koncept traktora navrhnutý dizajnovým centrom CNH Industrial využíva vysoko výkonný štvorvalcový vznetový motor. Pri výbere týchto súčastí bol kladený dôraz na kompaktnú veľkosť a optimálny výhľad z kabíny traktora.

Inteligentne navrhnutá architektúra vozidla umožňuje dômyselné riešenia, ako je pohon všetkých kolies alebo pokročilý systém nezávislého odpruženia a natáčanie všetkých kolies. To v budúcnosti poskytne poľnohospodárom celý rad výhod, vrátane zvýšeného pohodlia pri jazde, dodatočnej flexibility a možnosti bezkonkurenčného výkonu na poli alebo pri doprave.

 

Technológie STEYR

Všetky elektromotory sú zapojené ku generátoru, takže výkon je vždy k dispozícii tam, kde je to najviac potrebné pre danú situáciu. Ďalšou výhodou kombinovaného pohonu je zvýšenie krútiaceho momentu a nabíjanie centrálneho akumulátora ďalšiou energiou pri požiadavke na maximálny výkon. Výsledkom tohto systému je vysoko účinný elektrický plynule meniteľný pohon. Mechanická prevodovka a hydraulické komponenty v hnacom ústrojenstve sú preto plne nahradené. Prínosom je menej pohyblivých častí, optimálny tok energie a menšie straty energie.

Hydraulika traktora a vývodový hriadeľ sú poháňané elektricky, čo umožňuje plne variabilné otáčky príslušenstva aj pri reverzácii. Pre elektrické zariadenie je k dispozícii pripojenie 700 V alebo 48 V.

Možnosť využitia a ukladanie energie, napríklad pri klesaní, je ďalšou výhodou elektrických motorov. Motory možno nabíjať tiež v zásuvke.

 

Elektrické nabíjacie motory pre perfektný pohon všetkých kolies

Inteligentný pohon všetkých kolies traktora zaisťuje optimálny prenos výkonu. Štyri elektromotory, ktoré sú integrované do nábojov hnacích kolies, sú napájané z akumulátora alebo generátorom podľa potreby. Individuálne ovládanie umožňuje vynikajúcu trakciu a presné riadenie.

 

Jazda s nulovými emisiami

V čisto elektrickom režime umožňuje STEYR Konzept jazdu s nulovými emisiami vo vzťahu k emisiám výfukových plynov aj hluku. Či už pre poľnohospodárov alebo údržbu zelene, traktor je ideálny v miestach s vyššou potrebou ochrany životného prostredia, napríklad v mestskom prostredí, v blízkosti obytných oblastí, v stajniach alebo skleníkoch.

 

Vynikajúca skúsenosť obsluhy a maximálny komfort pri jazde

Inovativny koncept traktora s interakciou špičkových technológií poskytuje bezkonkurenčný zážitok pre obsluhu. Manipulácia bola významne zlepšená okamžite dostupným krútiacim momentom, čo je zrejmé v okamžitej reakcii motora. Nižšie ťažisko zabezpečuje lepšiu stabilitu, zatiaľ čo riadenie štyroch kolies umožňuje menší polomer otáčania. Nižšia hlučnosť a pohodlie zaručí možnosť nezávislého odpruženia každého kolesa. Nová koncepcia kabíny s veľkými presklenými časťami a integrovanými kamerami vytvára ideálne všestranný výhľad spolu so zvýšenou bezpečnosťou.

 

Precízne poľnohospodárstvo znova premyslené

STEYR Konzept tiež prináša nové riešenia v oblasti presného poľnohospodárskeho vybavenia. Dron vybavený snímačmi plodín, ktorý počas práce v teréne letí pred traktorom, poskytuje údaje v reálnom čase. Poprvé sa v tomto koncepte traktora používa digitálna poľnohospodárska kancelária, ktorá umožňuje správu farmy z pohodlia traktora a prevádzku prostredníctvom integrovaného displeja v pravom bočnom okne. Head-up displej smerujúci dopredu premieta všetky kľúčové informácie o vozidle do zorného poľa obsluhy.

 

STEYR Konzept položí základy pre ďalšie generácie traktorov

"STEYR ukázal túto štúdiu, aby umožnil pohľad na budúcnosť traktorov. STEYR Konzept je užitočný v tom, že nám umožňuje znovu sa pozrieť na technické možnosti kombinujúci pohodlie, efektivitu a udržateľnosť úplne novým spôsobom. Sme radi, že sme zdôraznili konkrétne prístupy na prekonanie budúcich výziev v poľnohospodárstve a v spoločnosti obecne.

STEYR Konzept je opäť dôkazom schopnosti STEYR inovovať a zároveň sa priamo zameriava na požiadavky našich zákazníkov", hovorí Christian Huber, viceprezident pre značku STEYR.

 
 

 

Ďalšie články

PRIVÍTAJTE NA SCÉNE MAGNUM AFS CONNECT

20. 1. 2020

NOVÝ MAGNUM AFS CONNECT hrá prvú ligu!

Hľadáme posily do tímu v Trnave a Sučanoch

15. 1. 2020

Máte skúsenosti s opravou poľnohospodárskych strojov? Pridajte sa k nám!

Akciová ponuka na pásy

8. 1. 2020

Pripravili sme pre Vás zaujíavú ponuku na gumové pásy. Viac...

Prevádzková doba počas vianočných sviatkov

17. 12. 2019

STEYR KONZEPT

10. 12. 2019

V rámci veľtrhu AGRITECHNICA výrobca STEYR predstavil koncept traktora budúcnosti.