Reportáž s "Naj traktoristom"

Prinášame vám reportáž s výhercom súťaže "NAJ traktorista"...

6. 11. 2020

Počas mesiaca október na našom Facebooku prebiehala súťaž o "Naj traktoristu". Prečítajte si našu reportáž o výhercovi.

Zoltán Lovas z Veľkého Medera je traktorista poľnohospodárske spoločnosti Dan Slovakia Agrar, jednej z popredných poľnohospodárskych spoločností na Slovensku. Teraz je naviac traktoristom s titulom. Vyhral totiž našu facebookovú súťaž "Najlepší traktorista". Jeho fotografie na Facebooku nazbierala najviac, celkom 531 lajkov. 

Keď sa Zoltána spýtala pani učiteľka v škole, čím by chcel byť, s odpoveďou neváhal. Chcel byť totiž už ako malý chlapec traktoristom. "Jazdil som s otcom na pole, obrábal pôdu okolo domu", spomína Zoltán. Má 24 rokov a pred štyrmi rokmi sa vyučil v Hurbanove mechanikom, opravárom a začal pracovať v poľnohospodárskom družstve DSA. "Chováme ošípané, máme rastlinnú výrobu na ploche 7600 ha, robíme na rolách, kultivujeme, diskujeme, orieme,... všetko. Skrátka pripravujeme pôdu."

Minulý rok dostal Zoltán Quadtrac. „Je to veľký úžasný traktor Quadtrac 620. Som z neho nadšený, preto som sa prihlásil do súťaže,“ hovorí. „Quadtrac je fajnový, má veľkú silu. V tejto firme mali inú značku traktorov, ale potom priešiel nový šéf a rozhodol sa pre značku CASE IH. A tak už rok jazdím s Qadtracom. Je to super.“

Zoltán sa s Quadtracom strieda na danásťhodinových zmenách. „Robíme nočné i denné, od šiestej do šiestej. Jeden týždeň denná druhý nočná. Počas dennej zmeny robíme malé role, na nočných zmenách pracujeme  na veľkých parcelách.“ Zoltán má najradšej prácu v noci. „To je úžasný kľud,“ hovorí.  

Zoltánovi sa na Quadtracu páči hlavne jednoduchá údržba a pohodlná komfortná kabína. „V kabíne máme koberec, rozhodne do traktoru nechodíme v topánkach, musí tam byť čisto a poriadok. Sedíme tam ako v obývačke. Aj DVD prehrávač tam máme,“ smeje sa Zoltán a pridáva vtipnú historku. „Keď k nám prišli servisáci z Nitry pýtali sa nás: A čo je toto za traktor? S tým nikto nepracuje? Tak v ňom bolo čisto. Vonku je blato, dávame si na neho pozor, a to máme najazdených 2 000 moto hodín,“ hovorí hrdo Zoltán. Zatiaľ je slobodný, ale chcel by si založiť rodinu. „Moja kamarátka za mnou chodí, v traktore sa jej páči. Kabína je priestranná, sedadlo vedľa vodiča komfortné, to mi vždy hovorí" upozorňuje Zoltán.

V súťaži o "Naj traktoristu" mal veľkú podporu. „Podporili ma kamarádi, kolegovia, spolupracovníci, mám priateľov, ktorí majú poľnohospodárstvo radi a vedia, že i pre mňa je práca koníčkom A tak som im poďakoval.

Zoltán už vie, ako využije darčekový poukaz, ktorý za víťazstvo v súťaži získal. „Chcel by som si za darčekový poukaz objednať zimnú bundu CASE IH.“

Rada by som sa týmto poďakovala všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže. Som veľmi rada, že máme toľko nadšených fanúšikov, milovníkov poľnohospodárstva a najmä že majú radi svoju prácu. 

Ďalšie články

SKLADOVÉ STROJE ZA AKCIOVÉ CENY!

19. 11. 2020

Zaobstarajte si závesnú techniku na novú sezónu ešte tento rok za výhodnejšiu cenu.

Reportáž s "Naj traktoristom"

6. 11. 2020

Prinášame vám reportáž s výhercom súťaže "NAJ traktorista"...

Hľadáme posily do tímu

19. 10. 2020

Vieš aké je to pracovať pre CASE IH? Chceš pracovat pre značku, která mení svet?

 

K rozmetadlám AMAZONE teraz terminál AMATRON 4 & LICENCE GPS-SWITCH ZDARMA!

5. 11. 2020

Pre nadchádzajúce sezónou sme pre Vás pripravili zvýhodnené podmienky pre rozmetadlá minerálnych hnojív AMAZONE.

Akciová ponuka na modely PUMA

4. 11. 2020

Vyberte si z našej ponuky Black Friday na skladové modely PUMA.