RB - PEVNÁ KOMORA

Ak hľadáte ideálneho pomocníka na lisovanie slamy, sena alebo senáže a nemáte vysoké požiadavky, tak je tu pre Vás ako stvorený modelový rad lisov CASE IH s pevnou komorou RB. Lis RB s pevnou komorou predstavuje profesionálny lis, ktorý dokáže posunúť váš zber oveľa vyššie, než tomu bolo doposiaľ. Tento lis sa navyše vyznačuje priaznivou obstarávacou cenou, a aj keď sa jedná po technickej stránke o jednoduchý lis, má Vám zaručene čo ponúknuť.

 

Lisy RB boli vyvynuté s vysokou starostlivosťou tak, aby boli schopné poskytnúť maximálnu kvalitu výsledného balíka. Vybrať si môžete z dvoch modelov. Menší, ale rokmi overený model 344 s reťazami ponúka šírku balíka 120 cm s priemerom 125 cm, väčší a nový model 545 s valcami umožnuje lisovať balíky so šírkou 122 cm a priemerom 125 cm. Vďaka systému Roll Bar, unikátnej koncepcii lisovacích valcov a priečkového dopravníka, zaručujú lisy RB perfektne tvarované balíky guľatého tvaru, ktoré sú znakom kvalitných, konzistentných a perfektne zlisovaných balíkov v celej ich šírke .

Model 344 umožnuje zbierať riadky o šírke 2 metre, model 545 riadky až zo záberu 2,2 m. Naviac vďaka prstom s rozstupom  máte zaručené, že na poli nezostane jediné steblo trávy alebo slamy. Preto, aby ste svojmu dobytku zaručili prvotriednu kvalitu krmiva, môžu byť lisy vybavené až 20 nožmi, ktoré sa postarajú o dokonalé narezanie pozbieranej hmoty či už sa jedná o slamu, seno alebo senáž. Lisy RB sú ťahovo veľmi nenáročné, sú ľahké, kompaktné, veľmi odolné a preto sa dokonalé hodia pre lisovanie aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Vďaka kompatibilite pomocou systému ISOBUS dochádza k prepojeniu funkcií traktora a samotného lisu CASE IH. Systém si sám riadi súpravu podľa aktuálnych podmienok na poli, predovšetkým zohľadňuje pracovnú rýchlosť traktora, ktorá je daná množstvom zbierané hmoty v riadku. Len vďaka tomuto systému máte zaručenú bezstarostnú prácu bez únavy, pretože systém si sám kontroluje samotné plnenie i následné lisovanie. Množstvo zlisovaných balíkov rovnako ako ich sušinu alebo váhu môžete pohodlne sledovať na monitore AFS 700 Pro vo vašom traktora CASE IH.

V roku 2017 prichádza CASE IH na trh s novou sériou lisov na okrúhle balíky RB 545. Nová séria je na prvý pohľad rozoznateľná svojím novým a moderným dizajnom od generácie 344, ktorá aj naďalej zostáva v portfóliu lisov s pevnou komorou na okrúhle balíky CASE IH. Lis RB 545 s pevnou komorou je dostupný ako klasický lis (s rezaním alebo bez) alebo môže pracovať v kombinácii s baličkou.

Senážnz lis RB 545 s baličkou predstavuje úplne unikátne a efektívne riešenie 2 v 1, kedy v jednom prejazde prebieha lisovanie aj následné ovíjanie balíka do fólie. Len vďaka tejto kombinácii tak máte zaručenú maximálnu dennú výkonnosť s vynikajúcou kvalitou zbieranej senáže a to všetko pri znížených prevádzkových nákladoch.

 

 

Kategória: LISY

Modely

Název / Parametr VEĽKOSŤ BALÍKA - Šírka (cm) Priemer (cm) POŽIADAVKY NA TRAKTOR - Doporučený výkon na PTO [kW/k] Otáčky PTO (ot./min) Hydraulické okruhy (jednočinné/dvojčinné)
RBX 343 ROTOR/CUTTER SILAGE-PACK 120 125 52/70 540 1/1
RBX 343 ROTOR/FEEDER 120 125 62/85 540 1/1
RBX 343 ROTOR/FEEDER 120 125 82/110 540 1/1