PRIVÍTAJTE NA SCÉNE MAGNUM AFS CONNECT

NOVÝ MAGNUM AFS CONNECT hrá prvú ligu!

20. 1. 2020

NOVÝ MAGNUM AFS ConnectTM prináša viac svobody.

Roky výskumu spojené s praktickými skúsenosťami a spätnou väzbou od zákazníkov sú na nezaplatenie. Preto sme predstavili inovatívny koncept traktora MAGNUM novej generácie, ktorý sa orientuje na poľnohospodárstvo budúcnosti, pre uspokojenie aj tých najnáročnejších zákazníkov dnešnej doby.

 

Vždy s maximálnym prehľadom

Siedma generácia modelového radu MAGNUM nesie prívlastok AFS Connect. Toto označenie znamená systém vlastnej telematiky, ktorým sú tieto modely vybavené už z výrobného závodu. Vedúci pracovníci a majitelia traktorov môžu v reálnom čase bezdrôtovo prenášať informácie medzi samotným traktorom, telefónom, tabletom alebo počítačom. Vďaka telematike AFS Connect máte na jednom mieste prehľad nad všetkými zhromaždenými dátami týkajúce sa prevádzky strojov, manažmentu farmy a pozemkov. Novo sú tieto traktory vybavené novou generáciou prijímača AFS Vector Pro. Tento prijímač je schopný prijímať korekčný signál zo všetkých dostupných navigačných systémov, ako je GPS, Galileo, Glonas a BeiDou.

 

Kabína zameraná na detail

Zcela zásadnú zmenu prekonala kabína, ktorá obsahuje mnoho nových vylepšení a užitočných funkcií. K dispozícii je množstvo praktických odkladacích priestorov a schránok pre uloženie vecí, na želanie je možné nové modely vybaviť tiež chladničkou. K dispozícii je teraz tiež viac elektrických zásuviek a USB portov pre pripojenie elektrických zariadení.

Prepracovaný interiér kabíny dopĺňajú ďalšie nové funkcie, ako je výkonné performance rádio s bluetooth, elektricky ovládané zrkadlá, automatická klimatizácia, stierače okien na každej strane a až štyri slnečné clony. Sedadlo vodiča sa môže natočiť až v uhle 40 °, čo obsluhe umožňuje skontrolovať závesný stroj bez otáčania krku. Pre maximálny komfort je možné kabínu vybaviť semi-aktívnym hydraulickým odpružením kabíny, ktoré pohlcuje rázy, čím zlepšuje jazdné vlastnosti a komfort obsluhy. Obsluha si môže nastaviť a vybrať režim pruženia podľa aktuálnych terénnych podmienok.

 

Nový koncept ovládania Multicontroller

Najnovšia verzia populárneho Multicontrollera spája dokonalú ergonómiu s vynikajúcou funkčnosťou a jednotlivé tlačidlá a ovládače možno prispôsobiť preferenciám každého vodiča. Štyri konfigurovateľné tlačidlá na multifunkčnej páke možno programovať pomocou akejkoľvek funkcie (možno nastaviť až 100 ľubovoľných funkcií), ktoré uprednostňujete, takže všetko máte vždy na dosah, šetríte čas a zvyšujete produktivitu. Inovatívne funkcie, ktoré nové ovládanie umožnuje sú konfigurovateľné a  tlačidlá pre ovládanie hydraulických okruhov sú farebne odlíšené. Ďalej môžeme spomenúť napríklad enkodér, ovládanie známe z osobných automobilov vyšších tried, ktorý umožnuje rýchle zobrazenie rýchleho menu na dotykovom monitore a prehľadný výber a potvrdzovanie zvolených funkcií. Tlačidlá pre ovládanie funkcií ISO BUS možno tiež uložiť pre rôzne závesné stroja. Všetky tlačidlá a ovládače umiestnené na lakťovej opierke sú podsvietené pre ľahšiu prácu aj v tme.

Koncept nového softvéru AFS Vision Pro s inovatívnym dotykovým monitorom AFS Pro 1200 s uhlopriečkou 12 palcov s funkciou Bluetooth je u nového MAGNUMu AFS ConnectTM štandardnou výbavou. Bol vyvinutý v spolupráci s poľnohospodármi z celého sveta pre maximálnu užívateľskú prívetivosť a produktivitu.

 

Najlepší ťahač vo svojej triede

Vysoko výkonný, úsporný a spoľahlivý: pôsobivá sila motora, výkonná hydraulika, vysoko výkonný vývodový hriadeľ a vynikajúci prenos výkonu robia MAGNUM AFS ConnectTM opäť najlepším ťahačom vo svojej triede. Ešte lepšíe ako predchádzajúca generácia. Tento rad stanovuje nové štandardy v poľnohospodárstve, lesníctve a priemysle.

Modely MAGNUM AFS ConnectTM 280 - 380 môžu byť vybavené vysoko účinnou mechanickou prevodovkou PowerDrive s 19 x 4 rýchlosťami (okrem modelu 380), umožňujúce maximálnu pojazdnú rýchlosť až 50 km / hod, alebo plynulou prevodovkou CVXDrive. Pre najsilnejší model MAGNUM AFS ConnectTM 400 možno zvoliť len jedinú variantu, novú robustnú prevodovku s 21 x 5 rýchlosťami.

Všetky prevodovky sú maximálne úsporné v doprave aj pri práci na poli. Automatické radenie prevodoviek PowerDrive znižuje spotrebu paliva až o 25%. Systém automatického riadenia produktivity APM u plynulých prevodoviek naopak perfektne vyladí otáčky motora a prevodový pomer vzhľadom k nastavenej rýchlosti jazdy s ohľadom na dosiahnutie najlepšej spotreby paliva.

Všetky informácie o jednotlivých funkciách a technických parametroch nájdete prehľadne rozpracovaný v produktovej sekcii https://polnohospodarske-stroje.agrics.sk/magnum-afs-connect.

 

 

Ďalšie články

PRAKTICKÉ POROVNANIE MODELOV OPTUM

2. 4. 2020

Na prvý pohľad rovnaké, pale predsa iné. Porvnanie modelov OPTUM 250 a 300 CVXDrive.

Hľadáme demo vodiča na kombajn AXIAL FLOW

31. 3. 2020

PRIDAJ SA DO NÁŠHO TÍMU A ZVEZ SA NA ČERVENEJ VLNE!

SME TU STÁLE PRE VÁS – PREVÁDZKA NA STREDISKÁCH AGRI CS Slovakia

20. 3. 2020

Predaj, servis a dodávky náhradných dielov v období mimoriadnej situácie v dôsledku koronavírusu.

NOVÝ MAGNUM AFS CONNECT NA ČELE ODVETVIA

18. 3. 2020

MAGNUM je miľnik v historii značky CASE IH.

AJ LIS CASE IH DOKÁŽE BYŤ CHYTRÝ!

17. 2. 2020

Automatizácia procesu lisovana u valcovitých lisov CASE IH RB.