PRICHÁDZA NOVÁ GENERÁCIA. PUMA X

Modelový rad PUMA sa rozrastá o jednoduché modely s označením X.

12. 12. 2017

Jednoducho vybavené traktory v kategórii 140 - 165 koní. Nová PUMA X!

Na výstave AGRITECHNICA v Hannoveri predstavila značka CASE IH ďalšou novinkou v produktovom portfóliu. Pre rok 2018 rozšíri CASE IH existujúci modelový rad traktorov PUMA o nové modely nazvané PUMA X, ktoré sa rovnako ako modely PUMA Multicontroller a PUMA CVX budú aj naďalej vyrábať v St. Valentine. Kategórie traktorov PUMA X bola vyvinutá pre zákazníkov, ktorí si žiadajú veľmi jednoducho vybavený traktor s čisto mechanickým ovládaním bez potrebného množstva elektroniky.

Nové modely PUMA X predstavujú kombináciu vysokej technickej prepracovanosti a kvality použitých materiálov, ktoré v spojení s jednoduchou výbavou umožňujú poľnohospodárom ponúknuť traktor za veľmi atraktívnu cenu.

PUMA X zahŕňa modely 140, 150 a 165 X. Tieto traktory sú zákazníkom dostupné vo výkonovom rozmedzí 140 až 165 koní menovitého výkonu. Pri práci s Power Managementom je schopný najsilnejší model 165 X poskytnúť maximálny výkon 210 koní. Všetky modely PUMA X sú vyrábané s mechanickou šesťstupňovou Semi-Powershift prevodovkou v prevedení s 19 rýchlosťami vpred a 6 vzad. Pri práci v doprave možno využiť 19. rýchlostného stupňa, ktorý obsluhe umožňuje pracovať pri znížených otáčkach motora v režime ECO pri maximálnej rýchlosti jazdy 40 km / h.

Hlavným rozlišovacím znakom oproti existujúcim modelom je u traktorov PUMA X kabína. Všetky modely PUMA X ponúkajú veľmi jednoducho vybavenú kabínu v základnom prevedení. Na pravej strane sedadla obsluhy sa nachádza jednoduchá lakťová opierka, kde sú umiestnené základné ovládače pre nastavenie hydrauliky, páka pre radenie rýchlostných stupňov alebo joystick pre ovládanie čelného nakladača. Pokročilejšie funkcie, mechanické ovládanie hydrauliky, ovládanie PTO vrátane jednoduchého monitora sú intuitívne rozmiestnené na pracovnej doske na pravej strane. Ukazovatele pojazdovej rýchlosti, otáčok motora sú umiestnené na palubnej doske za volantom.

V štandarde je PUMA X dodávaná so strechou v prevedení s ôsmimi LED pracovnými svetlami integrovanými v streche kabíny.

PUMA X je vybavená zadným troj-rýchlostným vývodovým hriadeľom (540 / 540E a 1000). Pre používateľov, ktorí chcú pracovať pri zvýšených otáčkach PTO a zároveň v ECO režime je k dispozícii na želanie variant (540E / 1000 a 1000E). Priamo z výrobného závodu je možné objednať predný vývodový hriadeľ v prevedení 1000 ot / min.

Vysoké zaťaženie je dané použitím náprav v prevedení heavy duty, kedy zadná náprava umožňuje maximálne zaťaženie až 8 500 a predná náprava 4 900 kg. Vďaka tomu môžu traktory PUMA X pracovať s ťažkými nesenými pracovnými strojmi alebo ťahať náves o vysokej hmotnosti.

Hydraulické čerpadlo ponúka prietok 110 l / min. Modely PUMA X sú vybavené mechanickými hydraulickými okruhmi a elektronicky ovládanými stredovými okruhy. Podľa želania zákazníka možno traktor vybaviť dvoma, tromi alebo štyrmi okruhmi. Samozrejmosťou je, že pri jednotlivých okruhov je možné ľahko nastaviť ich maximálny prietok. Zadný trojbodový záves umožnuje pracovať s náradím o maximálnej hmotnosti necelých     8 300 kg.

Aj takto veľmi jednoducho vybavené modely možno dodať s prípravou na satelitné navádzanie a vybaviť automatickým navádzaním AccuGuide. Preto aj zákazníci, ktorí chcú jednoducho vybavený traktor môžu ťažiť z výhod precízneho poľnohospodárstva AFS, napríklad pri práci s rozmetadlom priemyselných hnojív alebo s postrekovačom.

Modely PUMA X sú postavené na základe existujúcich a veľmi obľúbených modelov PUMA. Líšia sa predovšetkým základným prevedením a jednoduchou výbavou, ktorá poľnohospodárom umožnuje získať traktor za atraktívnu cenu s vysokou pridanou hodnotou.

Pre viac informácií o nových modeloch X kontaktujte svojho autorizovaného predajcu CASE IH alebo nám svoju otázku napíšte na agrics@agrics.sk. Novinky zo sveta CASE IH získate tiež na Facebooku CASE IH, sledujte nás.

Ďalšie články

Hľadáme vodiča DEMO kombajnu!

7. 5. 2019

Chceš zažiť super leto? Spoznaj krásu leta so strojmi značky CASE IH.

CASE DEN 2019 sa blíži!

18. 4. 2019

Nenechajte si ujsť 16. ročník veľkej poľnej výstavy a show s názvom CASE DEN!

MAGNUM presvedčil aj Podtatrancov

15. 4. 2019

Výkonný CASE IH Magnum sa uplatnil aj pod Tatrami. Čítaj viac...
 

AŽ 15 METROV JEDNÝM ŤAHOM

3. 4. 2019

Stroje SIP: overené riešenie u našich poľnohospodárov. Viac ...

Kombajn AXIAL FLOW 250 zažiaril na AGROSALÓNE

2. 4. 2019

Na výstave Agrosalón sme získali ocenenie za axiálny kombajn CASE IH AXIAL FLOW 250. Viac...