Patentovaný systém brzdenia od značky CASE IH

Patentovaný systém pokročilého brzdenia prispieva k zvýšeniu jazdnej stability súpravy.

24. 9. 2018

Pokročilý systém brzdenia “CASE IH Advanced Trailer Brake” zvyšuje stabilitu a bezpečnosť súpravy.

Nový patentovaný systém pokročilého brzdenia s názvom "CASE IH Advanced Trailer Brake" prispieva k zvýšeniu jazdnej stability a predchádza pred tzv. zalomením jazdnej súpravy. Po novom môžu byť týmto unikátnym systémom na želanie vybavené traktory kategórie "veľká" Puma zahŕňajúce modely 185, 200, 220 a 240 s prevodovkou CVXDrive.

Prínosy tohto systému sa najviac prejavia pri práci v doprave na cestách s obmedzenou priľnavosťou, keď je vozovka napríklad pokrytá snehom alebo ľadom. Pomáha však aj na mokrých cestách, pri otáčaní alebo prudkom znížení rýchlosti. Systém sa uplatní pri ťahaní ťažkých a veľkých prívesov, lisov, cisterien alebo ťahaných postrekovačov, najmä na mokrých trávnych porastoch alebo podmáčanej pôde.

V mnohých prípadoch, keď sa používa súprava traktora s návesom, dochádza k znižovaniu rýchlosti brzdným účinkom motora. V takýchto situáciách môžu nebrzdené prívesy a návesy tlačiť na traktor, ktorý spomaľuje, čo spôsobí, že sa traktor stane nestabilným a môže dôjsť k tzv. zalomenie jazdy súpravy teda situácii, keď vlek predbehne traktor alebo ho vytláča v zákrute z cesty.

 

AUTOMATICKÁ STABILIZÁCIA TRAKTORA

Systém pokročilého brzdenia Advanced Brake od značky CASE IH sleduje a riadi podmienky jazdy a ak je aktívny, tak automaticky stabilizuje traktor pomocou bŕzd prívesu. Kedykoľvek sa vodič rozhodne znížiť rýchlosť pomocou páky pojazdu na lakťovej opierke Multicontroller, uvoľnením nožného plynu alebo pomocou motorovej brzdy, systém odhadne požadovanú silu spomalenia porovnaním cieľovej rýchlosti vozidla s aktuálnou rýchlosťou. Systém potom nastaví brzdu prívesu podľa snímačov krútiaceho momentu na zotrvačníku motora a informácií v riadiacej jednotke motora traktora.

 

Informácie sa používajú na výpočet tlaku, ktorý je návesom vyvíjaný na traktor pri brzdení. Vyrovnanie spomaľovania prívesu s traktorom zaisťuje, že súprava zostane stabilná, optimalizuje sa brzdný výkon a maximalizuje sa bezpečnosť.

Systém možno použiť pri rýchlosti do 35 km/h. Ak je systém aktivovaný, vodič je automaticky upozornený zvukovým signálom a informácia o aktivácii systému sa zobrazuje aj na monitore AFS 700. Aby sa zabránilo prehriatiu a poškodeniu bŕzd v prípade dlhých klesaní, je možné systém kedykoľvek deaktivovať.

 

 

Táto nová funkcia je dostupná pre všetky modely Puma 185-240 CVX, ktoré sú vybavené vzduchovými brzdami. Na želanie je možné týmto systém dovybaviť aj traktory Puma 185-240 CVX spĺňajúce normu TMR, ktoré sú už v prevádzke. Pokročilý systém brzdenia bude k dispozícii aj u ostatných traktoroch CASE IH Puma, Maxxum a Optum vybavených prevodovkou CVXDrive od začiatku roka 2019.

Jedná sa o veľmi zaujímavú funkciu, ktorú v súčasnej dobe na trhu ponúka len značka CASE IH, u žiadneho konkurenčného výrobcu traktorov nie je táto funkcia k dispozícii.

 

Ďalšie články

AJ LIS CASE IH DOKÁŽE BYŤ CHYTRÝ!

17. 2. 2020

Automatizácia procesu lisovana u valcovitých lisov CASE IH RB.

NOVÉ WEBOVÉ PLATFORMY SPOLOČNOSTI AGRI CS

4. 2. 2020

Nový agrobazar, e-shop aj produktová prezentácia.

PUMA NEPOZNÁ HRANICE. AKCIOVÁ EDÍCIA PUMA PRO

27. 1. 2020

Využijte poslednú šancu na nákup existujúcej generácie traktorov PUMA.

PRIVÍTAJTE NA SCÉNE MAGNUM AFS CONNECT

20. 1. 2020

NOVÝ MAGNUM AFS CONNECT hrá prvú ligu!

Hľadáme posily do tímu v Trnave a Sučanoch

15. 1. 2020

Máte skúsenosti s opravou poľnohospodárskych strojov? Pridajte sa k nám!