PÁSOVÉ LIŠTY

Značka MacDon si nesie titul priekopníka v pásových adaptérch už viac ako 25 rokov. Vďaka svojej vlastnosti načúvať, čo farmári potrebujú, a zamýšlať sa nad tým, čo by im uľahčilo žatvu, vyvinul a predstavil výrobca prvý pásový adaptér v roku 1989. Vďaka svojím inováciách a špeciálnym technológiám je MacDon svetovou jednotkou a je právom tiež označovaný ako špecialista na žatvy.

Investujte do techniky, ktorá má zmysel. Dobrý hospodár si premyslí každé euro, ktoré investuje do strojov. Aby ste dosiahli lepšie výsledky pri žatve, jednoduchou cestou je výmena konvenčnej lišty za MacDon. Takáto výmena Vám pri extrémnych podmienkach vráti veľkú časť nákladov počas jedinej žatvy.

PRE LEPŠÍ VÝKON NEMUSÍTE MENIŤ CELÝ KOMBAJN

Ak potrebujete zlepšiť výkon pri zbere, reagovať na prilahnuté porasty a dať nový "náboj" do žatvy, nemusíte kupovať nový kombajn. Nová pásová lišta MacDon Vám prinesie rýchlejšiu a efektívnejšiu žatvu. Navyše v budúcnosti s novým kombajnom jednoducho lištu agregujete.

ÚSPORA AŽ 7 000 EUR ZA KAŽDÚ SEZÓNU

Vďaka dokonalému mechanickému kopírovaniu dokážete každý rok ušetriť nemalé čiastky. Pri poľnom porovnaní lišty MacDon s konvenčnou lištou bola preukázaná jasná prevaha a značné úspory: o 40% nižšie strnisko a o 5,3% nižšie straty zrna.

VYHNITE SA KOMPLIKÁCIÁM PRI ŽATVE

MacDon dokonale obstál v minulých žatvách. Podmáčané pôdy a  prilahnuté porasty, to sú presne také podmienky, kde lišty vyniknú. Vďaka perfektnému kopírovaniu povrchu dokážu majitelia líšt MacDon zožať aj veľmi prilahnuté polia, zároveň dokážu pracovať aj na mäkšej pôde. Ďalšou prednosťou je výkonnosť, lišta umožní zožať v rekordnom čase, vďaka vysokej kapacite lišty.

RIEŠENIE PRE KAŽDÝ KOMBAJN

Pásovú lištu môžete použiť na akýkoľvek kombaj, MacDon si na farby nehrá. Vďaka prestavbovej sade je možné lištu prestaviť takpovediac na akýkoľvek kombajn. Do budúcna poto nebudete limitovaní voľbou kombajnu.


MACDON VYNIKÁ MEDZI OSTATNÝMI

PLYNULÝ, KONZISTENTNÝ

Vďaka takým vlastnostiam ako je neexistencia mŕtveho trojuholníka u líšt MacDon, zaistenie pohybu plodín špeciálnymi pásmi klasom ku kombajnu a riadenou dráhou prstov prihŕňača bude vaša žatva plynulá a každý hektár zozberaný efektívne!

 

KOPÍROVANIE POVRCHU

Vďaka špeciálne navrhnutému adaptéru CA25 sa lišta MacDon dokáže nielen prispôsobiť akémukoľvek výrobcovi kombajnov, ale zároveň je kľúčom k výbornému kopírovaniu povrchu. Zároveň lišty FD75 ponúkajú patentovanú flexibilnú konštrukciu, čím je lišta rozdelená do troch separátnych častí s deleným prihŕňačom až do záberu 13,7 m.

 

SKVELÝ VÝKON V REPKE

Pásové lišty nie sú určené iba pre obilniny, skvelé výsledky majú taktiež pri zbere repky. Behom piatich minut vymeníte bočné deliče lišty a môžete ísť.

 


POZRITE SI VIDEÁ

Video o flexibilnej konštrukcii lišty                                Zábery zo žatvy u zákazníkov

         

(kliknutím na logo YOUTUBE sa Vám prehrá video vo väčšej veľkoosti)


DVA TYPY PÁSOVÝCH LÍŠT

Na výber máte pásové lišty buď v pevnom prevedení, alebo vo flexibilnej patentovanej konštrukcii.Oba typy sa vyznačujú mechanickým systémom kopírovania povrchu pomocou vinutých pružín.

 

MacDon FD75 FlexDraper - flexibilná pásová lišta

MacDon FD75 FlexDraper® je našou najnovšou inováciou patentovanej technológie FlexDraper®. Poskytuje plynulé a konzistentné vkladanie až do záberu 13,7 m, čo značne zvyšuje produktivitu kombajnu. Tieto lišty sú vhodné pre veľké zábery a farmára pestujúceho nízkoplodiace plodiny.

 

MacDon D65 - Pevná pásová lišta

Modelový rad D65 predstavuje pevnú pásovú lištu, ktorá vyniká okrem iného výborným kopírovaním povrchu. Je dobrou voľbou pre tých, ktorí vyžadujú záber do 9,1m a zberajú štandardné plodiny ako obilniny a repku olejnú.

 

FLEXIBILNÉ PÁSOVÉ LIŠTY FD75

Viac informácií o flexibilných lištách nájdete TU.


PEVNÉ PÁSOVÉ LIŠTY D65

Viac informácií o pevných pásových lištách nájdete TU.


PROSPEKT NA STIAHNUTIE

Prospekt v českom jazyku si môžete stiahnuť TU.