Ocenenie STROJ ROKA 2020 pre nový lis LB 436 HD

Značka CASE IH získala ďalšie prestížne ocenenie.

14. 11. 2019

Predstavujeme novú vlajkovú loď veľkých lisov na hranolovité balíky CASE IH LB pre sezónu 2020.

Poľnohospodári sa snažia zlisovať do každého balíka čo najviac materiálu, aby sa znížili požiadavky na manipuláciu a náklady na prepravu. Práve pre nich predstavujeme nový model v rade veľkých lisov na hranolovité balíky CASE IH LB 4 XL pre rok 2020. Vďaka novému dizajnu a komponentom je nový model LB436 HD schopný vytvárať balíky až o 22% vyššou hustotou než model LB434 XL, ktorý produkuje rovnakú veľkosť balíkov 120 x 90 cm. Sme preto nesmierne radi, že zdokonalené technické vlastnosti prispeli k tomu, že nový lis LB 436 HD získal na práve prebiehajúcej výstave AGRITECHNICA ocenenie "Machine of the Year" v kategórii strojov pre zber a zber (zberacie vozy, lisy).

Unikátne vlastnosti modelu LB436 HD zahŕňajú novú dvojrýchlostnú prevodovku s posilovačom výkonu s ochranou proti preťaženiu pre vysoký prenos výkonu a bezpečnosť hnacej sústavy. Okrem toho je lis vybavený novým inovatívnym systémom uzlovačov, ktorý zvyšuje produktivitu a zároveň eliminuje znečistenie polia a znečistenie balíkov. LB436 HD je plne kompatibilný s ISOBUS triedy 3, čo znamená, že ho možno ovládať iba z terminálu ISOBUS v kabíne traktora.

Lis môže tiež ovládať činnosti traktora, ako je napríklad zvyšovanie rýchlosti jazdy vpred v oblastiach riadkov s menším obsahom slamy, aby sa automaticky zvýšila produktivita.

 

Pevná a odolná konštrukcia

Podvozok lisu LB436 HD je postavený na ťažkom ráme, aby vydržal vysoké zaťaženie. K podvozku lisu je pripevnené ojo, ktoré je ľahko nastaviteľné na výšku rôznych závesov traktora. Medzi výhody pre zákazníka patrí minimálne zaťaženie lisu i traktora, pretože hmotnosť je rovnomerne rozložená na nápravy.

 

Rezanie s až 29 nožmi

LB436 HD je štandardne vybavený rezacím systémom, ktorý zahŕňa celkom 29 nožov. Možno ovplyvniť taktiež počet aktívne pracujúcich nožov na 7, 8, 14, 15 alebo všetkých 29. Nože sú individuálne chránené a počet zapojených nožov je uvedený na monitore v kabíne.

 

Viac hmoty v každom balíku - nová úroveň hustoty

Pre začatie lisovania sa odporúča nastaviť vývodový hriadeľ traktora na rýchlosť 850 ot/min. Zotrvačník sa zrýchli v dvoch stupňoch, od 0 do 684 ot/min a potom od 684 do 1 244 ot/min. Správa zobrazená na displeji ISOBUS traktora potom indikuje, že je povolené zaradenie druhého rýchlostného stupňa a otáčky motora traktora možno zvýšiť tak, aby sa otáčky vývodového hriadeľa zvýšili na 1 000 ot/min, čím sa zvýši rýchlosť zotrvačníka lisu na maximálnych 1 455 ot/min.

CASE IH LB436 HD má nastaviteľnú predkomôrku s ochranou proti preťaženiu a piest s maximálnou rýchlosťou 48 úderov za minútu. Zdvih piestu je dlhší ako u LB434 XL. Lisovacia komora je dlhšia. Všetky tieto vlastnosti boli navrhnuté tak, aby sa zabezpečilo, že čo najviac materiálu sa nachádza v každom jednotlivom pláte slamy balíka po údere baranom.

 

Zdokonalenie dvojitého systému uzlovačov TwinePro

Nový systém uzlovačov TwinePro ponúka množstvo výhod nielen pre majiteľov, ale aj pre hospodárske zvieratá a pre životné prostredie. Medzi hlavné výhody patrí prevencia kontaminácie krmív a vplyvu na životné prostredie tým, že sa odstránia zárezy povrázkov, ktoré môžu kontaminovať krmivo alebo zostať na poli. Uzlovače TwinePro tiež významne zvyšujú pevnosť v ťahu vďaka vyššej účinnosti lisovania so zníženým rizikom roztrhnutiu vlákna.

Šesť viazačov na lise LB436 HD je namontovaných na pevnejšom ráme. Tieto viazače používajú jednoduchý systém na vytvorenie uzla slučky s vysokou pevnosťou, čo obsluhe umožňuje používať maximálnu dosiahnuteľnú hustotu balíku so širokou škálou motúzov bez rizika prasknutia povrázkov. Proces uzlovania eliminuje výrezy ponechané voľne buď na balíku, nedochádza ku kontaminácii krmiva, alebo na poli, čím sa zníži negatívny dopad na životné prostredie.

U nového systému uzlovačov TwinePro, akonáhle je zviazaný prvý štandardný uzol, je vytvorený druhý uzol, slučkový, pre ďalšie zabezpečenie balíkov.  Podľa výrobcu motúzov TAMA, tento slučkový uzol poskytuje zvýšenú pevnosť až 30%, čo má za následok vyššiu efektivitu lisovania a vyššiu produktivitu.

 

Nová náprava pre bezpečnejšiu prepravu

Lis LB436 HD je štandardne vybavený tandemovou nápravou. Aby sa minimalizovalo trenie pri otáčaní, zadná náprava sa otáča až o 15 stupňov, ale možno ju podľa potreby uzamknúť.

 

Novinkou pre lis LB436 HD je hydraulické odpruženie tandemovej nápravy. Lisy vybavené touto voľbou poskytujú nielen hladšiu jazdu, ale tiež minimalizujú prenos rázov na traktor. Lis je možné vybaviť veľkými pneumatikami zahŕňajúce alternatívy 600/50 R22,5 a 600/55 R26.5, ktoré ponúkajú maximálnu ochranu pôdy pri súčasnom udržaní lisu do šírky 3,0 m pre bezpečnú prepravu po ceste.

Ďalšie články

CASE IH TÝŽDNE SA BLÍŽIA

1. 6. 2020

Správy z prvej ruky. Z pohodlia domova on-line a bez cestovania. Už čoskoro!

Otvárame stredisko v Trnave

1. 6. 2020

Rozširujeme svoju predajno - servisnú sieť o stredisko v Trnave...

STEYR KONZEPT VYHRAL PRESTÍŽNU CENU MUSE DESIGN AWARD 2020

19. 5. 2020

Jedinečný pohľad na budúcu generáciu traktorov.

PRIPRAVUJEME PRE VÁS NOVÉ VECI

19. 5. 2020

Už čoskoro sa môžete tešíť na zaujímavé videá!

KDO SA BOJÍ, NESMIE DO LESA

19. 5. 2020

Špeciálne lesné traktory PUMA...