NOVINKA STEYR IMPULS CVT

Rakúska stajňa sa rozrastá o ďalšieho koňa...

3. 11. 2020

Na jar na medzinárodnom veľtrhu TECHAGRO mal byť prvýkrát predstavený nový model STEYR Impuls CVT, ktorý dopĺňa preverené a spoľahlivé traktory CVT. Bohužiaľ bol veľtrh presunutý, preto sa rozhodli že ho prvýkrát českým a slovenským poľnohospodárom ukážeme v rámci STEYR DEMO TOUR 2020. Nemohli ste sa akcie zúčastniť? Nevadí, poďte sa s nami na nového siláka pozrieť!

Nový STEYR Impuls CVT bol stvorený pre tie najnáročnejšie požiadavky zákazníkov. Medzi jeho hlavné prednosti patrí všestrannosť, vysoký výkon a vysoká úroveň komfortu. V ponuke sú celkovo tri modely s maximálnym výkonom až 225 koní a sú k dispozícii výhradne s obľúbeným plynulým prevodový ústrojenstvom CVT s deleným tokom krútiaceho momentu a dvoma mechanickými rozsahmi, ktoré zaručuje maximálnu účinnosť a úsporu paliva.

Vďaka výkonnému motoru s objemom 6,7 litra s krútiacim momentom až 940 Nm je tým správnym Impulzom pre vašu prácu. Silný 6 valcový motor s výkonom od 150 do 180 si poradí aj s tými najnáročnejšími operáciami a umožní vám využiť potenciál traktora na plno. Vďaka funkcii PowerPlus ponúka totiž navýšenie o ďalších 45 koní. Disponuje patentovaným systémom Hi-eSCR2 bez filtra pevných častíc a EGR a zároveň spĺňa aj najprísnejšie emisné normy EÚ Stage V.

Ťažká práca? Žiadny problém. Prednosťou nového modelu STEYR Impuls CVT je vysoko silný hydraulický systém s výkonom až 160 l/min a axiálnym piestovým hydrogenerátorom CCLS a až 7 hydraulickými okruhmi. Dostane vás svojou zdvíhacou kapacitou, ktorá v prípade zadného závesu činí 8 257 kg a v prípade predného 3 568 kg.

STEYR je už niekoľko rokov lídrom na trhu v oblasti technológií a nový STEYR Impulz je toho dôkazom. Ponúka najnovšie inteligentné systémy poľnohospodárstva ako je technológia ISO BUS pre kompatibilitu so závesnými strojmi. Štandardne je traktor vybavený triedou II, je však možné dodať najmodernejšie ISO BUS III, prostredníctvom ktorého možno ovládať traktor závesným strojom. Ďalším príkladom je úvraťový management Easy-Tronic pre automatizáciu procesov alebo sieť referenčných staníc AGRI CS RTK s presnosťou 1,5 cm. Pre maximálnu bezpečnosť sú traktory vybavené patentovaným systémom S-BRAKE, ktorý zaručuje automatickú stabilizáciu traktora pripojeného návesu pri jazde z kopca dole.

K červeno-bielym traktorom STEYR bezpochýb patrí vysoká úroveň komfortu kabíny. Tú posúva nový STEYR Impuls CVT ešte vyššie vďaka možnosti vzduchového odpruženia kabíny v spojení s hydraulicky odpruženou prednou nápravou. Citlivosť si môžete samovoľne nastaviť podľa aktuálnej potreby. O maximálne pohodlie obsluhy sa stará automatická klimatizácia a vysoko komfortné sedadlo vodiča Dual Motion s vyhrievaním a nízkofrekvenčným odpružením. Pre maximálny pocit prémiovej výbavy možno traktor vybaviť koženým volantom, tkaným koberčekom alebo výkonným STEYR SOUND SYSTÉMOM so 4 výkonnými reproduktormi a subwooferom.

Celá kabína a riadenie sú vyvíjané predovšetkým s ohľadom na užívateľov, aby celé ovládanie bolo veľmi intuitívne a uľahčilo namáhavú prácu. Väčšinu funkcií je možné ovládať integrovanou elektricky nastaviteľnou lakťovou opierkou s Multicontrollerom a dotykovým monitorom S-TECH 700, ktorý obsahuje nové možnosti nastavenia a používateľského prispôsobenia. Ďalej nechýba ani nastaviteľný stĺpik riadenia, priehradka na odkladanie vecí, teleskopické spätné zrkadlá, predná a zadná slnečná clona a mnoho ďalších. Prácu po zotmení vám uľahčí aj 20 pracovných LED svetiel s výkonom 40 000 lm.

Ako sme už spomýnali, nový model STEYR Impuls CVT sme prvýkrát predstavili na Slovensku počas STEYR Demo Tour v Prešove. Dlho sa však tento stroj  v AGRI CS neohrial. Začiatkom mesiaca ho kolegovia prostredníctvom obchodného partnera v Čechách odovzdali novému majiteľovi.

 

 

Ďalšie články

SKLADOVÉ STROJE ZA AKCIOVÉ CENY!

19. 11. 2020

Zaobstarajte si závesnú techniku na novú sezónu ešte tento rok za výhodnejšiu cenu.

Reportáž s "Naj traktoristom"

6. 11. 2020

Prinášame vám reportáž s výhercom súťaže "NAJ traktorista"...

Hľadáme posily do tímu

19. 10. 2020

Vieš aké je to pracovať pre CASE IH? Chceš pracovat pre značku, která mení svet?

 

K rozmetadlám AMAZONE teraz terminál AMATRON 4 & LICENCE GPS-SWITCH ZDARMA!

5. 11. 2020

Pre nadchádzajúce sezónou sme pre Vás pripravili zvýhodnené podmienky pre rozmetadlá minerálnych hnojív AMAZONE.

Akciová ponuka na modely PUMA

4. 11. 2020

Vyberte si z našej ponuky Black Friday na skladové modely PUMA.