NOVINKA: OPTUM 250 CVX.

Modelový rad OPTUM CVX sa rozrastá o nový model 250.

9. 2. 2018

Nový model 250 rozširuje súčasnú ponuku traktorov modelového radu OPTUM CVX.

Po kľúčových novinkách roku 2018, ako je nový FARMALL A, MAXXUM ActiveDrive 8 alebo nová PUMA X, uvádza značka CASE IH na trh ďalšiu novinku, ktorá rozširuje existujúci modelový rad OPTUM CVX. Tento modelový rad v súčasnosti ponúka dva modely, OPTUM 270 CVX a OPTUM 300 CVX.

V tomto roku sa k týmto dvom modelom pridá tretí, najmenší, model OPTUM 250 CVX, ktorým značka CASE IH reaguje na súčasné požiadavky európskeho trhu žiadajúci univerzálny traktor s výkonom 250 koní. Maximálny výkon tohto modelu činí 273 koní. Nový model 250 je konštrukčne postavený na základe existujúcich modelov a zákazníkovi ponúka všetky obľúbené prvky výbavy typické pre tento modelový rad.

Traktor je osadený šesťvalcovým motorom FPT s objemom 6,7 litra poskytujúci menovitý výkon 250 koní s technológiou úpravy spalín Hi-ESCR, takže nie je nutné využívať recykuláciu spalín EGR, filter pevných častíc DPF a dve turbodúchadlá. Vďaka tejto technológii je možné dosiahnuť nižšiu spotrebu paliva a predovšetkým nižšiu životnosť jednotlivých častí motora.

 

Plynule a efektívne s CVX prevodovkou

Všetky modely OPTUM CVX sú štandardne vybavené plynulou prevodovkou CVX, ktorá zaisťuje plynulý a efektívny prenos výkonu. Predovšetkým v porovnaní s klasickou mechanickou prevodovkou ponúka obsluhe maximálnu jednoduchosť a komfort v ovládaní. Rad pokročilých funkcií, ako je napríklad APM (automatické riadenie produktivity) zaisťuje správne zladenie otáčok motora a prevodového stupňa čo sa opäť prejaví na znížení spotreby paliva.

Nová dvestopäťdesiatka sa ideálne hodí pre prácu s krmovinami, napríklad pre agregáciu s trojkombináciou značky SIP, kedy je v prednom trojbodovom závese osadená diskové žacie lišta. OPTUM CVX je pre túto prácu vhodný predovšetkým preto, že ako jediný na trhu ponúka predný dvojrýchlostný vývodový hriadeľ s 1000/1000 E ot/min, ktorý umožnuje pracovať pri zníženom výkone motora na maximálne otáčky PTO.

 

Výkonný hydraulický systém

Hydraulický systém s axiálnym hydrogenerátorom poskytuje prietok 165 l/min, štandardom vo výbave traktora je tiež Load Sensing. Zadný trojbodový záves je vybavený rýchloupínacími koncovkami kategórie 3 a zdvíhacia sila je 11 058 kg. Pre zdvíhanie vpredu neseného príslušenstva je k dispozícii na želanie predný integrovaný trojbodový záves so zdvíhacou kapacitou 5 800 kg.

 

Kabína s dostatkom miesta

Kabína poskytuje príjemné pracovné prostredie s nízkou hladinou hlučnosti iba 69 dB (A). Nastavenie jednotlivých funkcií traktora OPTUM CVX sa vykonáva cez dotykový monitor AFS 700 Pro, ktorý slúži aj pre zobrazenie základných prevádzkových údajov alebo pre správu navigačného systému CASE IH. Nechýbajú moderné prvky ako kompatibilita ISOBUS II (na želanie III) alebo úvraťový management HMC II.

Ako užívateľ si môžete zvoliť z rôznych paketov výbavy, či už požadujete pohodlné sedadlo z tkaniny Dual Motion alebo najluxusnejšie sedadlo v červeno-šedej koži Maximo Evolution s odklápaním hlavovej opierky, odvetrávaním, klimatizáciou alebo vyhrievaním.

Všestrannosť a produktivita sú základnými črtami traktorov OPTUM CVX. Modelový rad traktorov OPTUM CVX je vhodný pre akékoľvek práce. Traktory sú dostatočne kompaktné pre rýchle dopravné práce a dostatočne výkonné pre ťažkú ​​prácu na poli.

Pre viac informácií kontaktujte produkt manažéra pre traktory CASE IH, Ing. Tomáša Chovanca - email: tomas.chovanec@agrics.sk, mobil: 421 915 842 356, alebo sa informujte u svojich autorizovaných dealerov CASE IH.

Ďalšie články

Navštívte náš stánok na výstave AGROKOMPLEX 2018

10. 8. 2018

Srdečne Vás pozývame do expozície AGRI CS Slovakia na výstave AGROKOMPLEX v dňoch 16. - 19. 8. 2018.

Krátime ceny strojov na prípravu pôdy AMAZONE

11. 7. 2018

Pripravili sme speciálnu ponuku na stroje CATROS, CERTOS a CENIUS. Viac...

NOVÝ OPTUM. SPÁJA TÝCH NAJLEPŠÍCH.

9. 7. 2018

Doprajte si traktor profesionálov. NOVÝ OPTUM CVX s darčekom ZADARMO.

ODTRHNITE SA OD VŠEDNOSTI

27. 6. 2018

Prichádza NOVÝ MAXXUM 115 za cenu už od 62 500 EUR*.

Efektívne spracovanie pôdy pomocou senzorov

18. 6. 2018

Novinka od značky CASE IH - pôdny senzor pre reguláciu hĺbky spracovania a siatia.