NOVÉ PREVODOVÉ ÚSTROJENSTVO PRE TRAKTORY STEYR PROFI

Hlavná novinka predstavená na Agritechnice - prevodové ústrojenstvo S-Control 8TM.

12. 12. 2017

Značka STEYR predstavila na Agritechnice modelovú radu PROFI s novým prevodovým ústrojenstvom S-Control 8TM

V tomto roku predstavila značka STEYR inovovanú modelovú radu traktorov PROFI, ktoré sa rovnako ako ostatné traktory STEYR vyrába v rakúskom St. Valentine. Okrem nového dizajnu, ktorý PROFI prevzal po najsilnejšom modele TERRUS CVT, sa inovácie týkali predovšetkým funkcií uľahčujúcich prácu obsluhe a systému automatického riadenia S-Tech.

Na tohtoročnom ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej výstavy AGRITECHNICA však STEYR predstavil významnú novinku a posunul tak tento modelový rad ešte o krok ďalej. Pre nadchádzajúci rok 2018 budú môcť byť modely PROFI vybavené úplne novou prevodovkou, ktorá nesie označenie S-Control 8TM. Táto prevodovka predstavuje to najlepšie, čo môže poľnohospodár v tejto výkonnostnej kategórii získať, ak chce čisto mechanickú prevodovku s intuitívnymi funkciami prevodovky plynulej.

S-Control 8TM je nová osemstupňová prevodovka, ktorá ponúka celkom 24 rýchlostí v troch skupinách plne radenými pod zaťažením. Týchto 24 rýchlostí je k dispozícii ako pre jazdu vpred, tak tiež vzad. Mnoho automatických funkcií prevodovky robí z traktora PROFI veľmi úsporný traktor vo svojej triede. To dokazujú skvelé výsledky DLG - Powermix testov, v ktorých PROFI preukázal nízku mernú spotrebu paliva - iba 257 g / kWh.

Prevodové ústrojenstvo S-Control 8TM ponúka tri skupiny A, B a C. Každá zo skupín je špeciálne navrhnutá pre danú prácu. Skupina A sa používa pri ťahovo veľmi náročných prácach a pokrýva pracovnú rýchlosť až do 10, 7 km / h. Pre väčšinu poľných prác a napríklad pre prácu s čelným nakladačom prevodovka automaticky zaradí skupinu B. Pri práci v tejto skupiny potom traktor pracuje pri maximálnom výkone bez straty krútiaceho momentu, a to až do rýchlosti 18,1 km / h. Pri práci v doprave sa využíva skupina C. Samozrejmosťou je, že pri prechode medzi jednotlivými skupinami traktor automaticky zaradí najvýhodnejšie prevodový stupeň v novej skupine (Smart range shift). Pre špecifické pracovné operácie, ako je práca v zeleninárskom, sadovníckom alebo ovocinárskom sektore, rovnako ako pre prácu v zimnej údržbe môže byť prevodovka S-Control 8TM vybavená plazivými rýchlosťami. Celkový počet rýchlostí je potom 48x48.

Pretože je táto nová prevodovka na rozhraní medzi čisto mechanickou Powershift a plynulou prevodovkou CVT, sú pre prevodovku S-Control 8TM charakteristické pokročilé funkcie ovládania. Medzi tieto funkcie sa radí napríklad Pedal kick-down - kedykoľvek budete potrebovať viac výkonu, stačí len zošliapnuť plynový pedál až na podlahu a prevodovka traktora si automaticky podradí, aby sa otáčky motora dostali do oblasti maximálneho výkonu. Funkciu Memory Shuttle oceníte predovšetkým pri práci s čelným nakladačom alebo pri zmene smeru jazdy na úvrati s neseným strojom, kedy budete potrebovať ovplyvniť agresivitu reverzácie - u modelového radu PROFI máte na výber z troch prednastavených režimov. S novou prevodovkou odpadá tiež zbytočné zošľapávanie spojky, pri zošliapnutí brzdového pedálu traktor spomalí až do úplného zastavenia, po rozbehnutí stačí len zložiť nohu z brzdy a traktor opäť zrýchli na požadovanú rýchlosť - táto funkcia sa nazýva Brake to clutch.

Skvelé výsledky, ktoré PROFI 4145 S-Control 8TM dosiahol v DLG-Powermix testoch a nové prevodové ústrojenstvo zaujalo tiež odborných redaktorov z niekoľkých prestížnych poľnohospodárskych vydavateľstiev v Nemecku, ktorí novému modelu udelili pre nadchádzajúci rok ocenenie Machine of the Year 2018.

Ďalšie články

Efektívne spracovanie pôdy pomocou senzorov

18. 6. 2018

Novinka od značky CASE IH - pôdny senzor pre reguláciu hĺbky spracovania a siatia.

Dni poľa Dvory nad Žitavou

29. 5. 2018

Už čoskoro začínajú Dni poľa vo Dvoroch nad Žitavou...

Deň krmovín v Očovej je úspešne za nami

28. 5. 2018

Fotoreportáž z Dňa poľa v Očovej...

NOVÝ LIS CASE IH VÝHODNE

22. 5. 2018

"Dnes podpíšem, zajtra kosím a čo je najlepšie? Platím až po sezóne!"

SPRÁVNA KOMBINÁCIA NA ZBER KRMOVÍN

22. 5. 2018

Je čas kosenia. Máme pre Vás tip ako si zjednodušiť zber.