PUMA S NOVÝM DIJAZNOM OFICIÁLNE PREDSTAVENÁ

AGRITECHNICA predstavuje novinky pre rok 2020!

12. 11. 2019

Nový rodinný dizajn traktorov modelovej rady PUMA zdôrazňuje pohodlie a vysoký komfort

Už dlho sa šepkalo, že traktory modelového radu PUMA 140-240 boli na rok 2020 inovované. Oficiálneho predstavenia sa však dočkali až počas medzinárodného veľtrhu AGRITECHNICA. PUMA prichádza s novým dizajnom a ďalšími funkciami pre zvýšenie pohodlia obsluhy. Rovnako ako predtým zostáva tejto moddelový rad rozdelený do dvoch odlišných radov - kompaktné modely PUMA 140-175 a väčšie traktory PUMA 185-240.

 

Nové motory a dizajn zapadajúci do rodiny

Všetky modely traktorov PUMA sú poháňané šesťvalcovými motormi od FPT s objemom 6,7, kompaktné modely PUMA 140-175 novo prichádzajú aj s emisnou normou Stage V, ktorá bola už skôr predstavená pri modeloch PUMA 185-240. Motory po novom zdobí kapota po vzore väčších modelov značky CASE IH, ktorá so sebou prináša aj zdokonalené cestné a pracovné svetlá.

Cestné a pracovné svetlá po novom ponúkajú až 40 000 lumenov vo svojej špičkovej LED špecifikácii. Všetky modely PUMA emisnej normy Stage V prinášajú predĺžené servisné intervaly pre výmenu motorových olejov (750 hodín) a prevodových olejov (1 500 hodín), čo so sebou prináša menej výmien olejov a filtrov v priebehu životnosti daného stroja, čo má vplyv na dosiahnutie nižších prevádzkových nákladov.

 

Novinky a vylepšenia pre traktory PUMA 185-240

Nový prémiový štýl sa rozširuje aj na samotnú kabínu. PUMA teraz ponúka vzduchové odpruženie kabíny alebo zdokonalený volant. Vstup a výstup z kabíny je teraz bezpečnejší zásluhou nového osvetlenia pre novo navrhnuté schodíky, vedľa nich je teraz umiestnená nádrž na vodu na umývanie rúk, ktorá obsluhe umožňuje opláchnuť si ruky pred vstupom do kabíny. Pre vyšší komfort obsluhy možno kabínu vybaviť rádiom DAB s reproduktormi a mikrofónom pre hands-free volanie počas jazdy. Medzi ďalšie prepracované doplnky interiéru kabíny patrí úložný priestor na dokumenty a kompaktnejší spätné zrkadlo. Na pravej strane sa nachádza nový držiak monitoru vrátane zásuviek, držiaku mobilného telefónu a tabletu.

Okrem vyššie uvedeného majú modely PUMA 185-240 ďalšie vylepšenia. Pozícia horného tiahla zadného závesu bola pri nevyužívaní nastavená tak, aby nezasahovala na viditeľnosť zberača, PTO alebo akéhokoľvek pripojeného náradia. Nový je taktiež dizajn predného trojbodového závesu. Ďalšia možnosť výbavy zahŕňa napríklad hadicu na vzduch, ktorú možno pripojiť k viac bodom okolo traktora a môže byť vybavená pištolou pre odfukovanie prachu a nečistôt.

Ďalšie články

STEYR KONZEPT

10. 12. 2019

V rámci veľtrhu AGRITECHNICA výrobca STEYR predstavil koncept traktora budúcnosti.

AGRITECHNICA 2019 V ZNAMENÍ STEYR

10. 12. 2019

Vstúpte do sveta STEYR na veľtrhu AGRITECHNICA

POSEZÓNNE PREHLIADKY STROJOV CASE IH A STEYR

22. 11. 2019

Získejte zľavu na originálne náhradné diely a značkové oleje.

NOVÉ SYSTÉMY PRE SPRÁVU PREVÁDZKY STROJOV

19. 11. 2019

Oficiálne predstavenie nových portálov CASE IH na výstave Agritechnica.

Ocenenie STROJ ROKA 2020 pre nový lis LB 436 HD

14. 11. 2019

Značka CASE IH získala ďalšie prestížne ocenenie.