NEPREKONATEĽNÝ QUADTRAC

Neprekonateľné traktor, ktorý navyše dominuje v Nebraska testoch - QUADTRAC!

7. 2. 2019

Trúfame si tvrdiť, že tradícia remeselnej výroby spojená s kvalitou, nadšením pre svoju prácu a neutíchajúcimi inováciami je niečo, čo dodáva produktom a svetoznámym značkám tú pravú hodnotu. Vďaka tomu zákazníci znova a znova vyhľadávajú takéto špičkové produkty a sú ochotní za ne aj priplatiť. Jedným z takýchto unikátnych produktov - strojov je vo svetovom meradle traktor CASE IH QUADTRAC.

Stojí za ním už viac ako 63 rokov trvajúcej histórie výroby, ktorá začala prvým vyrobeným kĺbovým traktorom STEIGER. V roku 1986 prešli traktory STEIGER pod krídla značky CASE IH a spoločným vývojom nadšených konštruktérov vznikol v roku 1996 unikátny štvorpásový traktor QUADTRAC.

 

QUADTRAC LÁME REKORDY

Vďaka svojim výhodám pre poľnohospodárov si našiel QUADTRAC svoje miesto na všetkých kontinentoch a je v tomto odbore svetovou jednotkou. Úspech koncepcie QUADTRAC vyprovokoval ďalších výrobcov, a preto na trh uvádzajú svoje verzie pásového traktora so štyrmi pásmi. Určite však nie je možné v niekoľkých rokoch dobehnúť náskok traktora QUADTRAC, ktorý je vždy o krok vpred.

 

QUADTRAC DOMINUJE V NEZÁVISLÝCH TESTOCH

Nezávislé testy, najmä technických univerzít, prinášajú zaujímavé informácie o prevádzkových schopnostiach traktorov a účinnosti ich hnacieho ústrojenstva. Takéto testovanie vykonáva podľa medzinárodnej metodiky OECD univerzita v Nebraske, v štáte Lincoln - USA. Keď sa porovnajú výsledky meraní najsilnejšieho štvorpásového traktora CASE IH QUADTRAC 620 a konkurenčného štvorpásového traktora, je to naozaj zaujímavé. Pri každom z traktorov sa meral výkon a spotreba paliva cez výstupný hriadeľ, ťahová sila, ťahový výkon, merná spotreba v ťahu a preklz.

 

MAXIMÁLNY VÝKON NA VÝVODOVOM HRIADELI

Pri meraní výkonu na vývodovom hriadeli dosiahol QUADTRAC 620 o 50,6% vyššie hodnoty (o 181 koní viac) než konkurenčný traktor. Je to s najväčšou pravdepodobnosťou dané tým, že vývodový hriadeľ konkurencie nie je mechanicky dostatočne dimenzovaný a elektronika obmedzuje výkon motora. V praxi to znamená, že ak ho budete agregovať napríklad s pôdnou frézou alebo prekladacími vozom, nezískate plný výkon. Elektronické obmedzenie má aj QUADTRAC, ale na vývodovom hriadeli vám poskytne 539 koní oproti 357 koní u konkurenčného stroja. Zároveň má QUADTRAC 620 o 5% nižšiu mernú spotrebu paliva. V praxi to potom znamená úsporu niekoľkých litrov za hodinu prevádzky.

 

REKORDNÁ ŤAHOVÁ SILA A ŤAHOVÝ VÝKON

Ťahová sila a hlavne ťahový výkon (to, čo traktor na poli utiahne) je tým hlavným, čo zaujíma snáď každého. Aj tu došli konštruktéri z univerzity k zaujímavým výsledkom. QUADTRAC 620 dosahuje o 15,5% vyššiu maximálnu ťahovú silu než konkurencia. V oblasti maximálneho ťahového výkonu je maximálna ťahová sila vyššia dokonca o 38,5%.

Maximálny ťahový výkon QUADTRAC 620 je rekordných 562 koní oproti 549 koňom u konkurencie. Najzaujímavejšie na výsledkoch je však fakt, že QUADTRAC 620 dokáže poskytovať úroveň maximálneho ťahového výkonu 560 koní už od nižšej rýchlosti jazdy 7,7 km/h a udržiavať ho konštantný v širokom pásme až k 13 km/h. Teda je jedno, či pracujete pri 8 alebo 13 km/h. QUADTRAC 620 dosahuje aj nižšiu mernú ťahovú spotrebu paliva, najmä pri nižších pojazdových rýchlostiach.

Pri rýchlosti 8 km/h a maximálnom ťahovom výkone je rozdiel v spotrebe 13 g/kWh, čo znamená až o 6 l za hodinu nižšiu spotrebu nafty pre QUADTRAC 620. Poslednou meranou veličinou bol preklz a aj tu QUADTRAC dosahuje v celom pásme rýchlosti menšie hodnoty.

 

PATENTOVANÝ PODVOZOK MÁ SVOJE PREDNOSTI

Všetko sa skrýva predovšetkým za originálnym a patentovaným pásovým podvozkom vlastnej výroby a vývojom značky CASE IH. Pásový podvozok traktora QUADTRAC je tzv. päťnápravový, to znamená, že sa pásová jednotka skladá z dvoch vodiacich kolies a troch pojazdových kladiek, ktoré sú v kontakte so zemou. Vďaka kratšej vzdialenosti medzi jednotlivými kladkami tak dochádza k lepšiemu rozloženiu celkovej hmotnosti a menšiemu priehybu pásov. Jednotlivé pojazdové kladky sú navyše odpružené pomocou silentblokov. Týmto riešením sa menej opotrebovávajú jednotlivé časti a znižujú sa vibrácie, ktoré prispievajú k vyššiemu komfortu obsluhy. Hnacie koleso s pozitívnym pohonom pásov zabraňuje možnému preklzávaniu pásov, a tým dochádza k eliminácii poškodenia rovnako ako k dosiahnutiu lepších ťahových vlastností.

V porovnaní s konkurenčným štvorpásovým traktorom je podvozok traktora QUADTRAC bezúdržbový a ponúka rad inteligentných riešení, ako je napríklad otvorený dizajn kladiek pre lepší odvod nečistôt a zníženie zahrievania alebo priehľadné viečko pre ľahké zistenie stavu hladiny oleja. CASE IH QUADTRAC má patentovaný aj celý rám, nazývaný ako trojbodový oscilačný rám. Vďaka nemu sa lepšie prenáša na jednotlivé časti podvozku sila, rozloženie hmotnosti medzi prednou a zadnou nápravou je ideálnych 50/50% a jeho konštrukcia je premyslená pre menší počet mechanických častí a dlhšiu životnosť.

Agronóma a majiteľa podniku bude zaujímať najmenšie možné utuženie pôdy, ktoré prispieva k jej lepšiemu stavu. V praxi sa objavuje často rad vymyslených argumentov, dezinformácií a domnienok. Vyššie uvedené výsledky testov hovoria za všetko.

 

JEDINÝ NA TRHU S PLYNULOU PREVODOVKOU CVX

QUADTRAC je možné zvoliť si aj s plynulou prevodovkou CVX. Ak máte o ňu záujem, je QUADTRAC jedinou voľbou. Jej výhody sú jednoznačné. Ešte viac sa zdvihne komfort obsluhy a pohodlie pri univerzálnom nasadení. Veľa poľnohospodárov už nepoužíva QUADTRAC len k ťažkým ťahovým prácam, ale aj na siatie tak obilnín, ako aj kukurice s prekladacími vozidlom alebo k rozhrňovaniu siláže na jame.

 

QUADTRAC - STÁVKA NA ISTOTU

Rad používateľov unikátnych pásových traktorov QUADTRAC naprieč Slovenskom sa neustále rozrastá. Skúsenosti s ich prevádzkou sú veľké, a aj to je jednoznačná devíza pre nových záujemcov. Už nejakú dobu tiež neplatí, že QUADTRAC je len pre podniky s mnohými tisíckami hektárov. Máme niekoľko užívateľov, ktorí majú pod 1 000 hektárov, a napriek tomu im ekonomika prevádzky traktora QUADTRAC vychádza.

Všetku prácu zvládne rýchlo, v najvhodnejší čas, vždy dodrží požadovanú hĺbku práce, pracovnú rýchlosť, a pritom odbúrava utuženie polí. Ušetrený čas, prostriedky a vyššie výnosy sú tie hlavné benefity. QUADTRAC je jednoducho stávka na istotou, že si kupujete to najlepšie v odbore.

CASE IH QUADTRAC® ponúka najlepšiu ťahové vlastnosti a najmenšie utuženie pôdy. Príďte si aj Vy pre svoj štvorpásový traktor k overeným lídrom v oblasti pásových technológií.

Pre viac informácií kontaktujte produktového manažéra Ing. Tomáša Chovanca, e-mail: tomas.chovanec@agrics.sk, mobil: 421 915 842 356 alebo sa informujte u svojho autorizovaného predajcu značky CASE IH.

* Jednotlivé grafy a výsledky sú vypočítané na základe NEBRASKA testov: 2174 - summary 1088, 2165 - summary 1046.

 

 

 

 

Ďalšie články

PRIVÍTAJTE NA SCÉNE MAGNUM AFS CONNECT

20. 1. 2020

NOVÝ MAGNUM AFS CONNECT hrá prvú ligu!

Hľadáme posily do tímu v Trnave a Sučanoch

15. 1. 2020

Máte skúsenosti s opravou poľnohospodárskych strojov? Pridajte sa k nám!

Akciová ponuka na pásy

8. 1. 2020

Pripravili sme pre Vás zaujíavú ponuku na gumové pásy. Viac...

Prevádzková doba počas vianočných sviatkov

17. 12. 2019

STEYR KONZEPT

10. 12. 2019

V rámci veľtrhu AGRITECHNICA výrobca STEYR predstavil koncept traktora budúcnosti.