MAXXUM DOSAHUJE NAJNIŽŠIU SPOTREBU PALIVA

Skvelá správa! Maxxum dosahuje najnižšiu spotrebu paliva vo svojej kategórii.

27. 2. 2018

Nový MAXXUM.

Najúspornejší traktor vo svojej kategórii.

Je to oficiálne. Nový MAXXUM ihneď po svojom odhalení na výstave AGRITECHNICA 2017 v Hannoveri získava jedno ocenenie za druhým. Na samotnej výstave získal MAXXUM ActiveDrive 8 titul „Machine of the Year“ 2018, zlatú medailu si MAXXUM odviezol z výstavy Fieragricola z Talianska a v posledných dňoch prišla na svet ďalšia skvelá správu. MAXXUM sa môže pýšiť o 9,5% nižšou spotrebou paliva vo svojej kategórii v porovnaní s inými traktormi v tejto triede!

Nový MAXXUM udáva smer. Nie je to klišé, ale realita postavená na dátach a číslach. MAXXUM 145 s novou osemstupňovou prevodovkou ActiveDrive 8 stanovil rekord v nezávislých Powermix testoch, simulujúcich reálne pracovné nasadenie traktora, vykonávaných nezávislou nemeckou skúšobňou DLG.

Výsledkom týchto testov je, že MAXXUM svoju špecifickou spotrebou paliva, iba 258 g/kWh prekonal svojho najbližšieho konkurenta, ktorého spotreba v týchto testoch predstavovala 282 g/kWh čo je o 9,5% viac. Znamená to tak o celých 9,5% viac paliva a tým spojených nákladov, ktoré by ste inak mohli ušetriť na obstaranie nového vozidla alebo akéhokoľvek ďalšieho stroja na vašu farmu.

Kľúčovým technickým prvkom, ktorý novému MAXXUMU pomohol pri zdolaní tohto rekordu, je bezpochyby nová revolučná prevodovka ActiveDrive 8. Tá ponúka osem rýchlostných stupňov, plne radených pod zaťažením v troch skupinách. Dohromady tak máte k dispozícii 24 rýchlostí pre jazdu vpred a rovnaký počet pre jazdu vzad. V prípade plazivých rýchlostí je tento počet rovno dvojnásobný - 48 rýchlostí vpred i vzad.

Nové prevodové ústrojenstvo je teraz dostupné pre všetky modely MAXXUM Multicontroller s výkonom od 115 do 150 koní, ako alternatíva k prevodovému ústrojenstvu ActiveDrive 4 a CVXDrive. V čom sa ActiveDrive 8 líši od predchádzajúcich dvoch menovaných variantov? ActiveDrive 8 je práve dokonalou kombináciou týchto dvoch prevodoviek. Ponúka maximálnu mechanickú účinnosť ako prevodové ústrojenstvo Powershift v spojení s jednoduchým ovládaním a radom pokročilých funkcií, ktorými sa môže pýšiť CVXDrive.

Plynulosť a jemné radenie ActiveDrive 8 oceníte predovšetkým pri ťahovo náročných prácach, ako je orba alebo hĺbkové spracovanie pôdy. Pri týchto prácach ste s klasickým PowerShiftom museli pri zmene skupiny použiť spojku pri ktorej zošliapnutí došlo k zníženiu výkonu a pracovnej rýchlosti. S novou prevodovkou už žiadna strata výkonu ani pracovnej rýchlosti nehrozí. Vďaka funkcii Smooth shift je totiž radenie dokonale hladké.

V rámci Powermix testov prebieha meranie spotreby paliva a AdBlue pri štrnástich pracovných cykloch, pri ktorých traktor pracuje ako pri bežnom, tak maximálnom zaťažení. Testy napríklad simulujú prácu s pluhom, hĺbkovým kypričom, návesom, rozmetadlom hnoja alebo diskovou žacou lištou, kedy je pre túto prácu navyše využitý vývodový hriadeľ a dochádza k častému zdvíhaniu a spúšťaniu hydraulického systému.

Nízka spotreba paliva je v dnešnej dobe pri neustálom zvyšovaní vstupných nákladov dôležitým kritériom pre mnoho poľnohospodárov. Sme preto radi, že Vám môžeme ponúknuť traktor, ktorý svojimi vlastnosťami vyniká pred ostatnými. 

Pro viac informácií kontaktujte produkt manažéra pre traktory CASE IH, Ing. Tomáš Chovanec - email: chovanec@agrics.sk, mobil: +421 915 842 356, alebo sa informujte u svojich autorizovaných dealerov CASE IH.

 

Súbory k stiahnutiu:

Ďalšie články

Efektívne spracovanie pôdy pomocou senzorov

18. 6. 2018

Novinka od značky CASE IH - pôdny senzor pre reguláciu hĺbky spracovania a siatia.

Dni poľa Dvory nad Žitavou

29. 5. 2018

Už čoskoro začínajú Dni poľa vo Dvoroch nad Žitavou...

Deň krmovín v Očovej je úspešne za nami

28. 5. 2018

Fotoreportáž z Dňa poľa v Očovej...

NOVÝ LIS CASE IH VÝHODNE

22. 5. 2018

"Dnes podpíšem, zajtra kosím a čo je najlepšie? Platím až po sezóne!"

SPRÁVNA KOMBINÁCIA NA ZBER KRMOVÍN

22. 5. 2018

Je čas kosenia. Máme pre Vás tip ako si zjednodušiť zber.