MAXXUM ACTIVE DRIVE 8 ZÍSKAL CENU MACHINE OF THE YEAR 2018

Značka CASE IH získala na výstave AGRITECHNICA prestížne ocenenie pre nový MAXXUM.

24. 11. 2017

Skvelá správa z Hannoveru. Nový MAXXUM Active Drive 8 získal prestížne ocenenie!

Medzinárodná poľnohospodárska výstava AGRITECHNICA je tradične miestom, na ktorom jednotliví výrobcovia poľnohospodárskej techniky predstavujú svoje významné novinky pre nadchádzajúci rok. Hlavnou prezentovanou novinkou na stánku CASE IH bol nový MAXXUM s úplne novou automatickou prevodovkou Active Drive 8, vôbec prvýkrát použitou u traktora triedy 150 koní.

CASE IH uvádza na trh pre rok 2018 prepracovaný modelový rad MAXXUM v segmente traktorov s výkonom od 115 do 175 koní. S novým, krásne dravým dizajnom v štýle silných traktorov OPTUM prichádza aj MAXXUM s revolučnou automatickou dvojspojkovou prevodovkou, ktorá ponúka osem stupňov plne radených pod zaťažením v každej z troch skupín. Dohromady má tak užívateľ k dispozícii 24 rýchlostí vpred i vzad. V prípade plazivých rýchlostí potom 48x48 rýchlostí.

 

DOKONALOSŤ SAMA O SEBE. ACTIVE DRIVE 8

Každá z troch skupín je špeciálne navrhnutá pre špecifické pracovné nasadenie. Skupina 1 pokrýva pracovnú rýchlosť až do 10,2 km/h a je určená pre pomalšie ťahovo náročné práce. Pre 90% všetkých poľných prác je určená 2. skupina, v ktorej traktor pracuje pri plnom zaťažení bez straty krútiaceho momentu medzi rýchlosťami 4,3 až 18,1 km/h. Pri práci v doprave sa využíva pracovné skupiny 3 a maximálna rýchlosť jazdy 40 km/h dosahuje traktor pri znížených otáčkach motora 1680 1/min. Rýchlosti jednotlivých skupín sa vzájomne prekrývajú, aby bol medzi nimi zaručený plynulý prechod.

Prevodovka Active Drive 8 tak rozširuje rad existujúcich a veľmi obľúbených štvorstupňových prevodoviek a plynulých prevodoviek CVX. Nová osemstupňová prevodovka s technológiou dvojitej spojky ponúka rad pokročilých funkcií, ktoré majú za úlohu predovšetkým znížiť spotrebu paliva a uľahčiť obsluhe ovládanie pri práci.

Hlavnou pokročilou funkciou prevodovky Active Drive 8 je plne automatické radenie v rámci skupiny alebo aj dvoch skupín. Obsluha si môže nastaviť aj priamo tempomat - pracovná rýchlosť akou chce pracovať a traktora ju udržiava. Sám si mení prevodový stupeň a otáčky motora. Pri poľných prácach si vodič môže ďalej nastaviť okamih radenie podľa zaťaženia. Funguje to naozaj báječne. Kto niekedy riadil automobil s DSG prevodovkou, bude si v MAXXUME užívať rovnakého komfortu automatu. Navyše rovnako ako v aute aj tu je funkcia "Kick Down" - pri prudkom zašliapnutí plynového pedála si pre maximálne zrýchlenie prevodovka podradí a motor zdvihne svoje otáčky. Ovládanie prevodovky v automatickom režime má podobnú logiku ako plynulé prevodovky CASE IH CVX - rýchlosť jazdy si nastavuje pomocou pedála (plynový/pojazdový) alebo pohybom páky Multicontroller.

Skvelou funkciou, ktorá tu nemôže chýbať je "Brake to clutch" - zastavenie zašliapnutím brzdového pedálu. Jemným stlačením začne traktor postupne podraďovať a spomaľovať. Silným zašliapnutím brzdy napríklad pred križovatkou traktor zastaví. Prevodovka je aktívna, traktor stojí, čaká a nie je nutné používať spojkový pedál. Po uvoľnení brzdy sa traktor opäť rozbehne, stlačením plynového pedálu začne zrýchľovať na požadovanú rýchlosť. Proste pohoda. Ideálne pre dopravu alebo napríklad pre prácu s lisom na guľaté balíky.

Dokonale jemné radenia jednotlivých stupňov zaisťuje zaujímavá funkcie "Smooth shift", ktorá pri podraďovaní na zlomok sekundy zvyšuje otáčky motora - podobne ako sa pridáva medziplyn. Radenie je tak dokonale hladké.

Pri zmene skupiny ako v automatickom tak manuálnom režime sa využíva ďalšie funkcie "Smart range shift" - prevodovka si sama zvolí optimálny prevodový stupeň v novej skupine - zodpovedajúce aktuálnej pojazdové rýchlosti. Cieľom je maximálna plynulosť.

Pri reverzácii pod zaťažením vodiči ocenia možnosť zvoliť si agresivitu zmeny smeru jazdy v troch krokoch. Zároveň si možno nastaviť pomer rýchlostí pre jazdu vpred a vzad - "Memory shuttle". Vychádza to ústrety požiadavkám pri reverzácii na poli napríklad so sejaciou kombináciou alebo pri práci s čelným nakladačom.

Prevodovka Active Drive 8 je vďaka svojim schopnostiam vhodnou voľbou pre tých, čo chcú mechanickú prevodovku s modernými funkciami a maximálny úžitkovou hodnotou.

Nový MAXXUM prináša aj ďalšie veľmi zaujímavé technické novinky. Možno ho objednať s adaptívnym riadením, u ktorého je možné nastaviť počet otáčok volantom pre natočenie kolies do krajnej pozícii. Prednastavené sú tri úrovne alebo si možno nastaviť svoj pomer. Samozrejmosťou u MAXXUMA je možnosť kompletného satelitného riadenia AccuGuide s RTK úrovňou a presnosťou až 2,5 cm. Moderný poľnohospodárov poteší ISO BUS kat. 3 kedy pracovný stroj môže ovládať nielen pracovné funkcie traktora, ale aj rýchlosť jazdy a riadenia. V súčasnosti je to najvyššia dostupná úroveň.

 

ĎALŠIE OCENENIE PRE ZNAČKU CASE IH

V rámci veľtrhu AGRITECHNICA sa tradične udeľuje prestížne ocenenie Machine of the Year 2018 (v preklade Stroj roka 2018). Porota zložená z odborných poľnohospodárskych redaktorov prestížnych nemeckých vydavateľstiev rozhoduje o udelení ocenení rovno v štrnástich kategóriách, ktoré zahŕňajú traktory, kombajny, manipulátory a závesnú techniku.

V posledných rokoch získala značka CASE IH pre svoje produkty nejedno ocenenie. A ani na tohtoročnej Agritechnice tomu nebolo inak. Odborná porota udelila CASE IH ocenenie Machine of the Year 2018 pre nový MAXXUM Active Drive 8. Ten vyniká novým dizajnom prevzatým z modelu OPTUM CVX, a predovšetkým novou prevodovkou Active Drive 8, ktorá vo svojej triede ponúka pokročilé funkcie a je charakteristická svojou vysokou úspornosťou pri zachovanie optimálneho prenosu výkonu.

Počas slávnostného vyhlásenia výsledkov prevzal ocenenie Machine of the Year 2018 z rúk usporiadateľa Andreas Klauser, prezident CASE IH (uprostred), spoločne so svojimi kolegami Thierry Panaderm a Christianom Hubrom.

Jedným z dôvodov, prečo značka CASE IH získala ocenenie pre nový MAXXUM je tiež to, že v rámci nezávislých nemeckých DLG - Powermix testov dosiahol MAXXUM výbornú spotrebu paliva - iba 258 g / kWh. Powermix testy simulujú reálne pracovné nasadenie traktorov pri kľúčových poľnohospodárskych prácach a doprave. Výsledná spotreba znamená pre poľnohospodárov jediné - nový MAXXUM vyniká o 5% nižšou spotrebou paliva vo svojej kategórii než akýkoľvek iný traktor.

Zaujal Vás nový MAXXUM Active Drive 8? Sledujte Facebook CASE IH, kde Vám prinášame aktuálne informácie o tejto novinke alebo sa pozrite na krátke video, v ktorom Vám nový MAXXUM predstaví Ing. Pavel Novák, Ph.D., produkt manažér pre traktory CASE IH.

Súbory k stiahnutiu:

Ďalšie články

Navštívne nás na výstave Agrosalón 2019!

7. 3. 2019

Srdečne Vás pozývame do expozície AGRI CS Slovakia na veľtrhu AGROSALÓN v Nitre, v dňoch 26. - 30.3.2019!

PREDSTAVUJEME NOVÝ VESUM CVXDrive

28. 2. 2019

Doba sa mení, vaše požiadavky sa menia. Nový VERSUM CVXDrive!

BRONZOVÁ MEDAILA PRE ZNAČKU CASE IH NA VEĽTRHU SIMA

20. 2. 2019

Elektroherbicid  AGXTEND Xpower ocenený bronzovou medailou.

NEPREKONATEĽNÝ QUADTRAC

7. 2. 2019

Neprekonateľné traktor, ktorý navyše dominuje v Nebraska testoch - QUADTRAC!

Na Martinských holiach pomáha traktor PUMA

4. 2. 2019

Aké práce môže vykonávať traktor na Severnom Slovensku počas dní s najväčšou snehovou nádielkou za posledné roky?