Kvalitný a šetrný výmlat na prvom mieste

Reportáž z dema AXIAL FLOW na východnom Slovensku. Viac...

28. 8. 2019

FARMA NEMEŠANY s.r.o. (okr. Levoča) obhospodaruje 420 ha pôdy na rovinatých ale aj svahovitých terénoch. Ich hlavnou plodinou sú zemiaky, ale pestujú tiež jačmeň jarný sladovnícky, pšenicu ozimnú. Zo špeciálnych plodín sú to hlavne pestrec mariánsky a konopu siatu. Konateľom spoločnosti je Stanislav Bartoš.

Mal na vyskúšanie kombajn Case IH 8250 tak sme boli zvedaví, ako s ním bol spokojný. Pán Bartoš hovorí: „To, že som chcel vedieť, ako funguje kombajn Case IH nie je náhoda. S jeho predchodcami Case IH 2188, 2388 a 7120 mám veľmi dobré skúsenosti. My sme totiž začínali ako službári ... Tieto kombajny sú univerzálne, s veľmi kvalitným a šetrným výmlatom, čo vyžadujú hlavne už spomenuté plodiny - jačmeň sladovnícky, pestrec mariánsky a konopa siata. Poteší, keď na rozborových listoch odberateľa je zaznamenaný veľmi nízky podiel poškodených zŕn.

Nový kombajn má princíp výmlatu rovnaký, ako jeho predchodca. Má však väčšiu sitovú skriňu a silnejší motor, čím sa dosiahla vyššia denná výkonnosť. Vzhľadom k čoraz nevyspytateľnejšiemu počasiu je toto cesta zožať maximum úrody v požadovanej kvalite. Ročne robíme 800 – 1000 hektárov (vrátane služieb), takže výkonnejší stroj rozhodne vítam. Veľmi milo som bol prekvapený novou funkciou AFS HARVEST COMMAND - automatickým nastavovaním sitovej skrine, pojazdovej rýchlosti kombajnu, ... Táto funkcia výrazne urýchľuje a zjednodušuje žatvu aj neskúsenej obsluhe. Ja, ako skúsený užívateľ kombajnu Case IH by som nedokázal tak ideálne využiť silu motora vzhľadom ku všetkým ostatným parametrom, ako to dokáže tento automatický systém. Výsledkom jeho práce je minimálne poškodenie zŕn pri minimálnych stratách a maximálnej plošnej výkonnosti.

Na vyskúšanie sme mali kombajn s 9-metrovou lištou. Keď si ho budem kupovať, bude určite v plnej výbave a k nemu budem voliť pásovú lištu so záberom 10,5 m.“

 

 

Ďalšie články

MAGNUM S NADŠTANDARDNOU ZÁRUKOU

4. 9. 2019

Továrenská záruka 2 roky alebo 2 000 hodín už v štandarde pre traktory MAGNUM.

Kvalitný a šetrný výmlat na prvom mieste

28. 8. 2019

Reportáž z dema AXIAL FLOW na východnom Slovensku. Viac...

ZBER MAKU s AXIAL FLOW

28. 8. 2019

Poďte sa pozrieť ako si náš kombajn poradil s makom v Malackách!

Hľadá sa PUMA!

28. 8. 2019

Pripravili sme pre vás fotosúťaž pod názvom "Hľadá sa PUMA". Hráme o zaujímavé ceny! Viac...

Deň s obilným kombajnom Case IH Axial-Flow

6. 8. 2019

Nové kombajny Case IH Axial-Flow búrajú mýty o tom, že axiálne kombajny nedokážu robiť kvalitnú slamu. Aj takto znel slogan, ktorý sme zaregistrovali počas Demo tour nového modelu Axial-Flow 8250.