KDO SA BOJÍ, NESMIE DO LESA

Špeciálne lesné traktory PUMA...

19. 5. 2020

Traktory modelového radu PUMA opäť potvrdzujú svoju vysokú univerzálnosť.

Traktory PUMA sú nezastupiteľnými pomocníkmi na rôznorodých farmách, v komunálnom i priemyselnom sektore. O ich celosvetovom úspechu svedčí už viac ako 90 000 vyrobených kusov od roku 2007. Traktory radu PUMA sa tak právom radia medzi jednu z najpredávanejších modelových radov značky CASE IH a u svojich zákazníkov sú veľmi obľúbené a to nielen vďaka priaznivej obstarávacej cene ale predovšetkým vďaka ich kvalite, vysokému komfortu a nespočetného množstva paketov výbavy a príslušenstva, ktoré si môžete ako zákazník pri výbere traktora našpecifikovať.

V nasledujúcom článku by sme sa s Vami opäť radi podelil o zaujímavé kúsky, ktoré koncom marca zavítali do Hustopeče, kde na týchto traktoroch prebehla predpredajná prehliadka stroja (PDI) a potom už traktory putovali ku svojim majiteľom do Moravskosliezskeho a Juhomoravského kraja. Je nutné podotknúť, že tieto traktory boli dodané prostredníctvom našich autorizovaných obchodných partnerov CASE IH - menší model traktora PUMA 150 X putoval k svojmu zákazníkovi od spoločnosti HM, model PUMA 175 CVXDrive potom dlhoročnému užívateľovi traktorov CASE IH spoločnosti DVOŘÁK LESY, SADY, ZAHRADY s.r.o. od nášho partnera BV - Technika, a.s.

 

Traktory do lesa s kompletnou originálnou lesnou ochranou CASE IH

V tomto prípade nie je nutné sa siahodlho rozpisovať o jednotlivých vlastnostiach dvoch dodaných modelov. V skratke sa jedná o traktory PUMA kategórie "malá PUMA" s menším rázvorom náprav, vybavené šesťvalcovými motormi s objemom 6,7 litra. Model PUMA 150 je čisto jednoduchý traktor vybavený prevodovkou PowerDrive s 19 x 6 rýchlosťami radenými pod zaťažením, väčší model PUMA 175 CVXDrive je potom vybavený plynulou prevodovkou CVXDrive so systémom riadenia produktivity APMT, tempomatom, reverzáciou Powershuttle alebo obľúbeným deleným dvojitým ručným plynom.

Prejdime k výbave týchto lesných špeciálov. Jedná sa o traktory PUMA vybavené originálnou lesné ochranou CASE IH FORST spĺňajúce certifikáty OPS a FOPS. Lesná ochrana je v 6 stĺpcovom prevedení a je vyrobená z vysoko pevnostnej ocele. Výhodou je zachovanie maximálnej priechodnosti terénom a viditeľnosti z traktora. Aj napriek osadeniu traktora lesnou ochranou je traktor stále dobre prístupný k jednotlivým miestam dennej údržby vďaka umiestneniu rámu na 6-tich bodoch s možnosťou rozobratia pre potrebný servis. Maximálnu bezpečnosť pre obsluhu  zaistuje mreža strechy kabíny a ochranná mreža zadného okna.

Ďalej traktorom nechýba kompletná ochrana: bočné výstuhy motora a spodá ochrana prevodovky, motora, palivovej nádrže a nádrže AdBlue vrátane jednotlivých hydraulických a elektrických systémov, riadiacich tyčí a hydraulických valcov.

Ako sa hovorí, práca v lese je pre tvrdých chlapov, avšak nikto z nich nechce určite počas svojho pracovného dňa neustále otáčať krk, aby videl na pracovné náradie. Z tohto jednoduchého dôvodu sú oba traktory PUMA špeciálne vybavené profesionálnym otočným riadením. Obsluha traktora jednoducho nadvyhne lakťovú opierku, otočí sa so sedadlom vodiča o 180 stupňov doprava a zrazu sa na zadnej strane traktora objavia druhý volant, spojkový, brzdový a plynový pedál. Obsluha tu má aj dostatok miesta pre nohy, takže v priebehu celého dňa je práca s traktorom komfortné a pohodlná. Kompletným otočným riadením vrátane volantu je vybavený model PUMA 175 CVXDrive, ktorý bude nasadený v lesnej fréze, model PUMA 150 je potom vybavený len otočnou sedačkou, toto riešenie je vhodné napríklad pre prácu so štiepkovačom alebo vyvážečkou.

 

Detailnejšie o výbave traktora PUMA 175 CVXDrive

Ak sa pozrieme detailnejšie na výbavu väčšieho modelu, nájdeme tu napríklad lesné pneumatiky s vystuženými diskami a ochranou ventilkov s rozmerom  16.9-28 vpredu a  20.8-38 vzadu. Ďalej nechýba reverzný ventilátor chladičov, hydraulické čerpadlo s výkonom 160 l / min alebo vyhrievanie 240V pre motor a prevodovku.

 

PUMA 150 vo výbave s ochranou aj nakladačom

Aj keď menší výkonom, o to zaujímavejší výbavou. PUMA 150 je osadená profesionálnymi lesnými pneumatikami Nokian Tractor King o rozmere 500/65 R28 150D / 152B a 600/65 R38 King 165D / 167B. V oblasti hydraulického systému nájdeme 3. zadné konfigurovateľné mechanické okruhy s možnosťou nastavenia prietoku s PowerBeyond doskou hydrauliky a nízkotlakovou vratkou.

Pre ovládanie čelného nakladača je potom PUMA vybavená dvoma elektrickými stredovými vonkajšími okruhmi s elektronicky ovládaným joystickom pre ovládanie 3. funkcie. Veľkou zaujímavosťou tohto traktora je aj osadenie popredným vývodovým hriadeľom. Sme radi, že týmito ďalšími dvoma špeciálnymi traktory tak dokážeme v spolupráci so značkou CASE IH a našimi obchodnými partnermi reagovať na požiadavky našich zákazníkov. Veríme, že sa traktory  v lese dobre zabývajú a PUMA tak opäť ukáže, že aj v lese je ako doma.

Ďalšie články

Zimná servisná kampaň

14. 12. 2020

Pripravili sme pre Vás akciovú ponuku na predsezónnu prehliadku stroja...

SKLADOVÉ STROJE ZA AKCIOVÉ CENY!

19. 11. 2020

Zaobstarajte si závesnú techniku na novú sezónu ešte tento rok za výhodnejšiu cenu.

Reportáž s "Naj traktoristom"

6. 11. 2020

Prinášame vám reportáž s výhercom súťaže "NAJ traktorista"...

Hľadáme posily do tímu

19. 10. 2020

Vieš aké je to pracovať pre CASE IH? Chceš pracovat pre značku, která mení svet?

 

K rozmetadlám AMAZONE teraz terminál AMATRON 4 & LICENCE GPS-SWITCH ZDARMA!

5. 11. 2020

Pre nadchádzajúce sezónou sme pre Vás pripravili zvýhodnené podmienky pre rozmetadlá minerálnych hnojív AMAZONE.