Efektívne spracovanie pôdy pomocou senzorov

Novinka od značky CASE IH - pôdny senzor pre reguláciu hĺbky spracovania a siatia.

18. 6. 2018

Inovatívny pôdneysenzor od značky CASE IH pre automatickú reguláciu hĺbky spracovania pôdy.

Spoločnosť Geoprospectors vyvinula systém Top Soil Mapper (TSM), čo je radar namontovaný v prednej časti traktora. Radar zhromažďuje namerané údaje z pôdy v reálnom čase. Dáta sú odoslaná priamo do terminálu sejacieho stroja pomocou zbernice ISO-BUS, následne sa potom menia parametre výsevu. TSM meria vlhkosť pôdy, zvyšky plodín v horných vrstvách pôdy a vodivosť. Ak sa parametre líšia od zadaných parametrov, systém TSM automaticky zadá a zmení nastavenie na sejacom strojenstve, a to okamžite. Nastavuje sa tlak na výsevné pätky a výsevok - vodič môže nastaviť minimálne a maximálne limity týchto parametrov.

Senzor je inštalovaný do predného závesu traktora. Získané namerané hodnoty sú spracované počítačom a prenesené cez ISOBUS k stroju na spracovanie pôdy alebo siatie. Tým je zaistená neustála variabilná regulácia výšky spracovania pôdy alebo siatie. K čomu je to dobré? Spracovanie pôdy vyžaduje rôzne hĺbky spracovania, aby bolo možné kompenzovať špecifické rozdiely v type pôdy, zhutnení a obsahu vody. Sezónne veľmi variabilné parametre môžu byť nakoniec zachytené iba v reálnom čase s požadovanou presnosťou a spoľahlivosťou.

Pomocou pôdneho senzora Topsoil teraz ponúka Case IH prvej kompletné riešenie ISOBUS na svete v segmente spracovania pôdy. Okrem snímača je k dispozícii aj počítač pre prácu s ISOBUSom. Senzor je nutné mať v prednom závese traktora. Traktory, ktoré musia mať predné závažie, môžu voliť variantu integrovaného senzora do závažia. Prevádzka senzora Topsoil sa vykonáva výhradne prostredníctvom integrovaného monitora CASE IH AFS 700. Výmena dát prebieha prostredníctvom štandardizovaných výmenných formátov, ako sú ISOXML alebo Shape Files.

Pre viac informácií prosím kontaktuje Ing. Petra Nováka, produkt manažéra pre navigačné systémy AFS na čísle: 420 725 316 896 alebo e-maile: petr.novak@agrics.cz.

Ďalšie články

1 2 3 SIP

18. 9. 2018

Zaobstarať si stroj SIP už nikdy nebude výhodnejšie. Ale pozor! Čakať sa nevypláca. 

JESENNÁ AKCIA NA PLUHY AMAZONE

18. 9. 2018

Špeciálna zľava 15% na nemecké pluhy AMAZONE. Čítajte viac...

TAPETA NA PC - TEHNOS

7. 9. 2018

Pripravili sme pre Vás tapetu na plochu vášho monitora so skutočne krásnou červenou bodkou. Veríme, že Vám pomôže spríjemniť chvíle strávené pri počítači, či ho už využívate v práci alebo doma.

POZVÁNKA: Deň poľa kukurice Selice

6. 9. 2018

20. septembra sa uskutoční Deň poľa kukurice v Seliciach organizovaný združením AGRION.

Pripravte sa na sezónu

5. 9. 2018

Mimoriadna sezónna zľava - 15% na mulčovače TEHNOS. Viac...