Efektívne spracovanie pôdy pomocou senzorov

Novinka od značky CASE IH - pôdny senzor pre reguláciu hĺbky spracovania a siatia.

18. 6. 2018

Inovatívny pôdneysenzor od značky CASE IH pre automatickú reguláciu hĺbky spracovania pôdy.

Spoločnosť Geoprospectors vyvinula systém Top Soil Mapper (TSM), čo je radar namontovaný v prednej časti traktora. Radar zhromažďuje namerané údaje z pôdy v reálnom čase. Dáta sú odoslaná priamo do terminálu sejacieho stroja pomocou zbernice ISO-BUS, následne sa potom menia parametre výsevu. TSM meria vlhkosť pôdy, zvyšky plodín v horných vrstvách pôdy a vodivosť. Ak sa parametre líšia od zadaných parametrov, systém TSM automaticky zadá a zmení nastavenie na sejacom strojenstve, a to okamžite. Nastavuje sa tlak na výsevné pätky a výsevok - vodič môže nastaviť minimálne a maximálne limity týchto parametrov.

Senzor je inštalovaný do predného závesu traktora. Získané namerané hodnoty sú spracované počítačom a prenesené cez ISOBUS k stroju na spracovanie pôdy alebo siatie. Tým je zaistená neustála variabilná regulácia výšky spracovania pôdy alebo siatie. K čomu je to dobré? Spracovanie pôdy vyžaduje rôzne hĺbky spracovania, aby bolo možné kompenzovať špecifické rozdiely v type pôdy, zhutnení a obsahu vody. Sezónne veľmi variabilné parametre môžu byť nakoniec zachytené iba v reálnom čase s požadovanou presnosťou a spoľahlivosťou.

Pomocou pôdneho senzora Topsoil teraz ponúka Case IH prvej kompletné riešenie ISOBUS na svete v segmente spracovania pôdy. Okrem snímača je k dispozícii aj počítač pre prácu s ISOBUSom. Senzor je nutné mať v prednom závese traktora. Traktory, ktoré musia mať predné závažie, môžu voliť variantu integrovaného senzora do závažia. Prevádzka senzora Topsoil sa vykonáva výhradne prostredníctvom integrovaného monitora CASE IH AFS 700. Výmena dát prebieha prostredníctvom štandardizovaných výmenných formátov, ako sú ISOXML alebo Shape Files.

Pre viac informácií prosím kontaktuje Ing. Petra Nováka, produkt manažéra pre navigačné systémy AFS na čísle: 420 725 316 896 alebo e-maile: petr.novak@agrics.cz.

Ďalšie články

NEPREKONATEĽNÝ QUADTRAC

7. 2. 2019

Neprekonateľné traktor, ktorý navyše dominuje v Nebraska testoch - QUADTRAC!

Na Martinských holiach pomáha traktor PUMA

4. 2. 2019

Aké práce môže vykonávať traktor na Severnom Slovensku počas dní s najväčšou snehovou nádielkou za posledné roky? 

OPTUM CVXDrive spĺňa emisnú normu STAGE V

8. 1. 2019

Patentovaná technológia Hi-ESCR 2 prináša predĺženie servisných intervalov.

PREVÁDZOVÁ DOBA SERVISU počas vianočných sviatkov

12. 12. 2017

Viac...

PREDSTAVUJEME NOVÝ AXIAL-FLOW® 250

7. 12. 2018

Nové kombajnu CASE IH radu 250. Už budúci rok na českých a slovenských poliach!