Efektívne spracovanie pôdy pomocou senzorov

Novinka od značky CASE IH - pôdny senzor pre reguláciu hĺbky spracovania a siatia.

18. 6. 2018

Inovatívny pôdneysenzor od značky CASE IH pre automatickú reguláciu hĺbky spracovania pôdy.

Spoločnosť Geoprospectors vyvinula systém Top Soil Mapper (TSM), čo je radar namontovaný v prednej časti traktora. Radar zhromažďuje namerané údaje z pôdy v reálnom čase. Dáta sú odoslaná priamo do terminálu sejacieho stroja pomocou zbernice ISO-BUS, následne sa potom menia parametre výsevu. TSM meria vlhkosť pôdy, zvyšky plodín v horných vrstvách pôdy a vodivosť. Ak sa parametre líšia od zadaných parametrov, systém TSM automaticky zadá a zmení nastavenie na sejacom strojenstve, a to okamžite. Nastavuje sa tlak na výsevné pätky a výsevok - vodič môže nastaviť minimálne a maximálne limity týchto parametrov.

Senzor je inštalovaný do predného závesu traktora. Získané namerané hodnoty sú spracované počítačom a prenesené cez ISOBUS k stroju na spracovanie pôdy alebo siatie. Tým je zaistená neustála variabilná regulácia výšky spracovania pôdy alebo siatie. K čomu je to dobré? Spracovanie pôdy vyžaduje rôzne hĺbky spracovania, aby bolo možné kompenzovať špecifické rozdiely v type pôdy, zhutnení a obsahu vody. Sezónne veľmi variabilné parametre môžu byť nakoniec zachytené iba v reálnom čase s požadovanou presnosťou a spoľahlivosťou.

Pomocou pôdneho senzora Topsoil teraz ponúka Case IH prvej kompletné riešenie ISOBUS na svete v segmente spracovania pôdy. Okrem snímača je k dispozícii aj počítač pre prácu s ISOBUSom. Senzor je nutné mať v prednom závese traktora. Traktory, ktoré musia mať predné závažie, môžu voliť variantu integrovaného senzora do závažia. Prevádzka senzora Topsoil sa vykonáva výhradne prostredníctvom integrovaného monitora CASE IH AFS 700. Výmena dát prebieha prostredníctvom štandardizovaných výmenných formátov, ako sú ISOXML alebo Shape Files.

Pre viac informácií prosím kontaktuje Ing. Petra Nováka, produkt manažéra pre navigačné systémy AFS na čísle: 420 725 316 896 alebo e-maile: petr.novak@agrics.cz.

Ďalšie články

NOVÝ MAXXUM KRAĽUJE. ROVNO DVAKRÁT!

13. 11. 2018

Nový MAXXUM získal ocenenie "Traktor roka" a  "Najlepší design".

PRIPRAVTE SA NA JARNÉ ROZMETANIE

31. 10. 2018

Nastal čas už očakávanej akcie na nesená rozmetadlá minerálnych hnojív!

 

MÁTE RADI FUTBAL? ZAHRAJTE SI HO S FARMALLMI!

31. 10. 2018

Jesenná futbalová sezóna už pomaly končí, ale s CASE IH môžete hrať ďalej. Pripravili sme pre Vás zaujímavú ponuku na produktový rad FARMALL!

Postrekovače AMAZONE sú teraz dostupnejšie

26. 10. 2018

Postrekovače Amazone vybavené modernými technológiami pre precíznu aplikáciu AmaSwitch či AmaSelect sú teraz dostupnejšie!  

Lis RB 545 Silage pack v testoch LANDWIRT

19. 10. 2018

Prečítajte si článok z testovania lisu CASE IH s kombinovanou baličkou.