Case IH týždne: Axial Flow

Jednotka v šetrnosti k zrnu, to je Axial-Flow. Kombajn ponúka maximálnu kvalitu zrna pri vysokom výkone stroja.

23. 6. 2020

Základom úspešnej žatvy je mať spoľahlivý stroj, ktorý Vám zaistí, že všetko bude hladko šľapať. A práve také sú kombajnu Case IH Axial-Flow®. Vďaka menšiemu počtu pohyblivých častí máte údržbu stroja za 20 minút hotovú a Vy sa už môžete vydať do práce, zatiaľ čo iní sú ešte v garáži. Maximalizuje tak svoj produktívny pracovný čas.

AFS Harvest CommandTM sa potom postará o to najlepšie nastavenie pre dokonalú žatvu. Vyberiete si jednu zo 4 stratégií:

  • Režim kvalita zrna

  • Režim výkonnosť

  • Režim konstantnej priechodnosti

  • Režim maximálnej priechodnosti

A systém už sám nastaví v rámci preddefinovaných parametrov a plodiny ideálne nastavenie, aby zožala maximálne množstvo zrna v tej najlepšej kvalite. AFS harvest command priebežne sleduje všetky parametre a automaticky optimalizuje nastavenia. Môžete sa tak plne venovať práci so žacím adaptérom, kontrovať kvalitu zrna v zásobníku a pohodlne riadiť celú žatvu.

 

Kombajn si hravo poradí s akoukoľvek plodinou

Čisté a kvalitné zrno - o to ide predsa ide každému. A ideálne bez strát. Preto inžinieri z Case IH skonštruovali elektricky nastaviteľné lopatky rotorovej klietky pre plynulú zmenu toku materiálu. Nastaví sa tak, aby odpovedali aktuálnym podmienkam zberu a zrelosti porastu. Ľahko dostupné sú aj mlátiace a separačné koše. Odmontovaním dvoch skrutiek kôš rýchlo vymeníte a kombajn je pripravený na ďalšiu plodinu.

Čistenie prebieha na sitách, kde sú umiestnené snímače tlaku. Systém tak efektívne a automaticky nastavuje sitá tak, aby nedochádzalo k stratám vykuknutím na konci poľa alebo pri zmene zaťaženia siete. Snímač bočného a pozdĺžneho náklonu sleduje aktuálnu polohu stroja a upravuje náklon celej sitovej skrine, aby bol kompenzovaný bočný náklon. Poradí si až so spádom 12 °. Tento samovyrovnávací sytém umožňuje stály čistiaci výkon bez strát.

Je na Vás, aký systém spracovania rastlinných zvyškov zvolíte. Je možné si vybrať medzi štandardným variantom Magnacut, alebo novinkou drvičom X-tra. Ten dokonale nadrví a rozhodí všetky rastlinné zvyšky aj v zábere 12 m. Rovnomerný rozhod je dôležitý najmä pre rovnomerný odber dusíka a vody z pôdy počas rozkladania organickej hmoty. Napomáha eliminovať zhluky slamy a zabraňuje tvoreniu hniezd hlodavcov.

Pohodlie si urobíte v odhlučnenej a klimatizovanej kabíne. Tu budete mať všetko dôležité na dosah ruky. Ovládací panel je zabudovaný do lakťovej opierky a ľahko nastaviteľný podľa individuálnych požiadaviek. Široký výhľad si doprajete z odpruženého sedadla vodiča a to aj vďaka úzkym stĺpikom kabíny. V Luxury verzii kabíny nájdete chladničku alebo el. spätné zrkadlá, v priebehu dňa sa tak môžete občerstviť chladeným nápojom.

Detailnejšie sa na tento výnimočný stroj pozrieme s Ing. Romanom Nedomom, produktovým manažérom ktorý predstaví kombajn Axial Flow 9250.

 

AFS HARVEST COMMAND ZDARMA

Zaobstarajte si kombajn na tohtoročnú žatvu a dáme Vám automatizovaný systém výmlatu AFS Harvest Command zdarma. Nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme s ponukou. 

Ak vás zaujíma viac, pozrite sa na našu microsite venovanú Axial Flow: https://www.caseihtydny.cz/axial-flow/

 


Ďalšie články

Case IH týždne: Farmall

8. 7. 2020

Univerzálny pracant, ktorý sa hodí na farmu aj do komunálu.

CASE IH týždne: Magnum AFS Connect

30. 6. 2020

Case IH má za sebou roky výskumu a praktických skúseností. Práve tieto skúsenosti a vedomosti z výskumu skombinovali s požiadavkami zákazníkov a tak mohol vznikúť úplne nový Magnum AFS Connect, ktorý uspokojí potreby obsluhy v kabíne ako aj požiadavky manažérov.

Case IH týždne: Axial Flow

23. 6. 2020

Jednotka v šetrnosti k zrnu, to je Axial-Flow. Kombajn ponúka maximálnu kvalitu zrna pri vysokom výkone stroja.

Case IH týždne: PUMA 175 CVXDrive

16. 6. 2020

Bestseller medzi traktormi, to je modelový rad PUMA. Vyrába sa v dvoch veľkostných prevedeniach 140-175 koní a 185-240 koní. 

Case IH týždne: Vestrum CVXDrive

9. 6. 2020

Predstavujeme Vám nový modelový rad Vestrum CVXDrive. Traktor patrí do prémiového segmentu od 100 až do 140 koní.