BRONZOVÁ MEDAILA PRE ZNAČKU CASE IH NA VEĽTRHU SIMA

Elektroherbicid  AGXTEND Xpower ocenený bronzovou medailou.

20. 2. 2019

Nový systém elektrickej likvidácia burín XPower získal bronzovú medailu pre značku CASE IH na výstave SIMA 2019.

Systém elektrickej likvidácia burín XPower, ktorý je súčasťou technológie pod názvom AGXTENDTM, patriacich do portfólia precízneho poľnohospodárstva AFS, je víťazom bronzovej medaily SIMA Innovation Awards pred blížiacou sa výstavou SIMA, ktorá sa bude konať v Paríži v dňoch 24. až 28. februára 2019.

Nový produkt XPower je vyvinutý švajčiarskou firmou Zass Group. Technológia elektroherbicidu označená pod názvom XPower spoločnosti CASE IH bola vyvinutá ako odpoveď na potrebu nájsť udržateľnejšie a šetrnejšie riešenie pre likvidáciu burín.

Táto technológia je prinajmenšom rovnako účinná ako obvykle používané chemické herbicídy, pokiaľ ide o potlačenie buriny. Na druhú stranu je však účinnejšia, lacnejšiea a bezpečnejšia pre samotné rastliny ako mechanická likvidácia burín pomocou plečky.

 

Ako systém funguje?

V prednom trojbodovom závese traktora je osadené kontaktné zariadenie. V zadnom závese sa potom nachádza generátor, ktorý generuje striedavý prúd. Systém XPower v podstate premieňa mechanickú energiu na elektrickú energiu, k zasiahnutiu buriny dochádza kontaktom (kladného pólu) na listy a ďalej cez korene do pôdy. Ďalším kontaktom (záporným pólom) potom dochádza k uzavretiu obvodu. Pomocou elektrického prúdu dôjde k porušeniu bunkovej steny a zníženie obsahu chlorofylu, ktorý je potrebný pre správny priebeh fotosyntézy, kvôli nedostatku chlorofylu a narušeniu bunkovej steny potom dôjde k vysušeniu rastliny a jej úhynu.

Pokles ponuky chemických herbicídov a malý počet nových produktov, ktoré prichádzajú na trh, hrá veľkú úlohu v stále vzrastajúcej otázke odolnosti burín proti herbicídnym prípravkom. Použitie elektrickej likvidácie burín, samostatne alebo v spojení s chemickou alebo mechanickou likvidáciou, prekonáva mnohé z týchto otázok ekonomickým spôsobom a bez nutnosti dlhých schvaľovacích postupov.

Technológia XPower je kompatibilná aj s ďalšími systémami v komplexnom balíku poľnohospodárskych produktov AGXTENDTM od spoločnosti CASE IH. Tu nájdete viac informácií o technológii a produktoch značky AGXTENDTM.

Ďalšie články

CASE DEN 2019 sa blíži!

18. 4. 2019

Nenechajte si ujsť 16. ročník veľkej poľnej výstavy a show s názvom CASE DEN!

MAGNUM presvedčil aj Podtatrancov

15. 4. 2019

Výkonný CASE IH Magnum sa uplatnil aj pod Tatrami. Čítaj viac...
 

AŽ 15 METROV JEDNÝM ŤAHOM

3. 4. 2019

Stroje SIP: overené riešenie u našich poľnohospodárov. Viac ...

Kombajn AXIAL FLOW 250 zažiaril na AGROSALÓNE

2. 4. 2019

Na výstave Agrosalón sme získali ocenenie za axiálny kombajn CASE IH AXIAL FLOW 250. Viac...

Navštívne nás na výstave Agrosalón 2019!

7. 3. 2019

Srdečne Vás pozývame do expozície AGRI CS Slovakia na veľtrhu AGROSALÓN v Nitre, v dňoch 26. - 30.3.2019!