AJ LIS CASE IH DOKÁŽE BYŤ CHYTRÝ!

Automatizácia procesu lisovana u valcovitých lisov CASE IH RB.

17. 2. 2020

Lisy CASE IH RB s funkciou automatizácie lisovania SmartBale.

Značka CASE IH je známa nielen ako výrobca traktorov, ale taktiež ako producent kvalitnej zberovej techniky. Z výrobného závodu z poľského Plocku ročne schádzajú stovky lisov, ktoré tu značka CASE IH vyrába, či už ide o lisy jednoduché s pevnou komorou RB 344, profesionálne lisy s pevnou komorou RB 545 alebo v prevedení s baličkou pod označením RB 545 Silage Pack.

Veľmi obľúbenými sú však medzi európskymi poľnohospodármi lisy s variabilnou komorou RB 455 a 465, umožňujúce variabilné nastavenie priemeru balíka v rozmedzí 90-150 cm, respektíve 90 až 180 centimetrov pre väčší model.

 

RB - obľúbené modely v ponuke

Lisy s označením RB 455/465 sú zvinovacie lisy s variabilnou komorou tvorenou štyrmi nekonečnými gumotextilnými pásmi s piatimi profilovanými valcami, ktoré môžu byť na želanie vybavené rezaním alebo sú vybavené bez neho. Celý proces samotného lisovania začína zberom hmoty. Lisy RB sú vybavené najširším zberačom na trhu o šírke 235 centimetrov. Takto široký zberač umožňuje lisovanie aj veľkých riadkov hmoty, prsty sú pre dokonalé rozprestrenie hmoty po celej šírke zberača usporiadané do tvaru písmena V. Vďaka širokým gumotextilným pásom v lisovacej komore so šírkou 273 mm sa zvýšila celková styčná plocha s balíkom, zásluhou navýšenia styčnej plochy potom nedochádza k stratám materiálu pri lisovaní suchej hmoty (seno alebo slama). V spodnej časti lisovacej komory je umiestnených päť profilovaných lisovacích valcov, ktoré nesú balík a zaisťujú bezpečné roztočenie v každých podmienkach. Len tak je umožnené vytvorenie pevného jadra, na ktoré sa postupne nabaľuje ďalší materiál.

 

SmartBale - automatizácia procesu lisovania

Lisy RB 455/465 sú konštrukčne jednoduché, ale zároveň vyspelé lisy - a predovšetkým chytré. Lisovanie valcovitých balíkov si vyžaduje vyššiu pozornosť a skúsenosť než lisovanie hranolovitých balíkov. Pre zníženie námahy obsluhy môžu byť tieto lisy vybavené funkciou SmartBale (chytré lisovanie). Nejedná sa o nič iné než o funkciu komunikácie lisu s traktorom, ktorá je zaistené technológiou ISO BUS kategórie III. Aby mohol proces lisovania prebiehať automaticky, musí byť týmto systémom ISO BUS vybavený tak lis, čo CASE IH dokáže, tak aj ťažný prostriedok - traktor.

 

Funkcia SmartBale na lisoch RB 455/465 vie totiž ovládať samotný traktor a optimalizovať tak proces lisovania. Na základe hustoty riadku vie lis optimalizovať pojazdovú rýchlosť pre správne plnenie. Akonáhle dosiahne lis požadovaný priemer balíka, vie traktor zastaviť, nasleduje proces ovíjania, otvorenie komory a opätovného rozbehu súpravy, kedy lis opäť vydá traktoru povel - a to všetko prebieha úplne automaticky. Tak chytré sú červené lisy CASE IH! A nejedná sa o žiadnu novinku, touto funkciou sú už lisy CASE IH vybavené viac ako 4 roky. Čo konkurencia teraz udáva ako revolučnú novinku, má CASE IH zákazníkmi odskúšané.

Nechajte sa o kvalitách lisov CASE IH presvedčiť aj Vy. Dohodnite si predvedenie u svojho autorizovaného predajcu alebo sa pre nový lis CASE IH rozhodnite ešte pre tohtoročnú sezónu, teraz s mnohými špeciálnymi bonusmi!

Súbory k stiahnutiu:

Ďalšie články

PRAKTICKÉ POROVNANIE MODELOV OPTUM

2. 4. 2020

Na prvý pohľad rovnaké, pale predsa iné. Porvnanie modelov OPTUM 250 a 300 CVXDrive.

Hľadáme demo vodiča na kombajn AXIAL FLOW

31. 3. 2020

PRIDAJ SA DO NÁŠHO TÍMU A ZVEZ SA NA ČERVENEJ VLNE!

SME TU STÁLE PRE VÁS – PREVÁDZKA NA STREDISKÁCH AGRI CS Slovakia

20. 3. 2020

Predaj, servis a dodávky náhradných dielov v období mimoriadnej situácie v dôsledku koronavírusu.

NOVÝ MAGNUM AFS CONNECT NA ČELE ODVETVIA

18. 3. 2020

MAGNUM je miľnik v historii značky CASE IH.

AJ LIS CASE IH DOKÁŽE BYŤ CHYTRÝ!

17. 2. 2020

Automatizácia procesu lisovana u valcovitých lisov CASE IH RB.