NOVÉ PREVODOVÉ ÚSTROJENSTVO PRE TRAKTORY STEYR PROFI

Hlavná novinka predstavená na Agritechnice - prevodové ústrojenstvo S-Control 8TM.

12. 12. 2017

Značka STEYR predstavila na Agritechnice modelovú radu PROFI s novým prevodovým ústrojenstvom S-Control 8TM

V tomto roku predstavila značka STEYR inovovanú modelovú radu traktorov PROFI, ktoré sa rovnako ako ostatné traktory STEYR vyrába v rakúskom St. Valentine. Okrem nového dizajnu, ktorý PROFI prevzal po najsilnejšom modele TERRUS CVT, sa inovácie týkali predovšetkým funkcií uľahčujúcich prácu obsluhe a systému automatického riadenia S-Tech.

Na tohtoročnom ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej výstavy AGRITECHNICA však STEYR predstavil významnú novinku a posunul tak tento modelový rad ešte o krok ďalej. Pre nadchádzajúci rok 2018 budú môcť byť modely PROFI vybavené úplne novou prevodovkou, ktorá nesie označenie S-Control 8TM. Táto prevodovka predstavuje to najlepšie, čo môže poľnohospodár v tejto výkonnostnej kategórii získať, ak chce čisto mechanickú prevodovku s intuitívnymi funkciami prevodovky plynulej.

S-Control 8TM je nová osemstupňová prevodovka, ktorá ponúka celkom 24 rýchlostí v troch skupinách plne radenými pod zaťažením. Týchto 24 rýchlostí je k dispozícii ako pre jazdu vpred, tak tiež vzad. Mnoho automatických funkcií prevodovky robí z traktora PROFI veľmi úsporný traktor vo svojej triede. To dokazujú skvelé výsledky DLG - Powermix testov, v ktorých PROFI preukázal nízku mernú spotrebu paliva - iba 257 g / kWh.

Prevodové ústrojenstvo S-Control 8TM ponúka tri skupiny A, B a C. Každá zo skupín je špeciálne navrhnutá pre danú prácu. Skupina A sa používa pri ťahovo veľmi náročných prácach a pokrýva pracovnú rýchlosť až do 10, 7 km / h. Pre väčšinu poľných prác a napríklad pre prácu s čelným nakladačom prevodovka automaticky zaradí skupinu B. Pri práci v tejto skupiny potom traktor pracuje pri maximálnom výkone bez straty krútiaceho momentu, a to až do rýchlosti 18,1 km / h. Pri práci v doprave sa využíva skupina C. Samozrejmosťou je, že pri prechode medzi jednotlivými skupinami traktor automaticky zaradí najvýhodnejšie prevodový stupeň v novej skupine (Smart range shift). Pre špecifické pracovné operácie, ako je práca v zeleninárskom, sadovníckom alebo ovocinárskom sektore, rovnako ako pre prácu v zimnej údržbe môže byť prevodovka S-Control 8TM vybavená plazivými rýchlosťami. Celkový počet rýchlostí je potom 48x48.

Pretože je táto nová prevodovka na rozhraní medzi čisto mechanickou Powershift a plynulou prevodovkou CVT, sú pre prevodovku S-Control 8TM charakteristické pokročilé funkcie ovládania. Medzi tieto funkcie sa radí napríklad Pedal kick-down - kedykoľvek budete potrebovať viac výkonu, stačí len zošliapnuť plynový pedál až na podlahu a prevodovka traktora si automaticky podradí, aby sa otáčky motora dostali do oblasti maximálneho výkonu. Funkciu Memory Shuttle oceníte predovšetkým pri práci s čelným nakladačom alebo pri zmene smeru jazdy na úvrati s neseným strojom, kedy budete potrebovať ovplyvniť agresivitu reverzácie - u modelového radu PROFI máte na výber z troch prednastavených režimov. S novou prevodovkou odpadá tiež zbytočné zošľapávanie spojky, pri zošliapnutí brzdového pedálu traktor spomalí až do úplného zastavenia, po rozbehnutí stačí len zložiť nohu z brzdy a traktor opäť zrýchli na požadovanú rýchlosť - táto funkcia sa nazýva Brake to clutch.

Skvelé výsledky, ktoré PROFI 4145 S-Control 8TM dosiahol v DLG-Powermix testoch a nové prevodové ústrojenstvo zaujalo tiež odborných redaktorov z niekoľkých prestížnych poľnohospodárskych vydavateľstiev v Nemecku, ktorí novému modelu udelili pre nadchádzajúci rok ocenenie Machine of the Year 2018.

Ďalšie články

Pozvánka - Deň poľa jarných prác

20. 3. 2018

Dňa 5.4.2018 sa vo východoslovenskej obci Stretávka uskutoční prvý tohtoročný Deň poľa!

Na Techagro za krásnou AMAZONKOU!

19. 3. 2018

Spoločnosť AMAZONE Vám predstaví samé novinky.

AKCIA na náhradné diely AMAZONE

19. 3. 2018

Pri zakúpení náhradných dielov AMAZONE rozdávame DARČEKY ZADARMO!

Nové obratné modely Farmall A

15. 3. 2018

Predstavujeme Vám tri nové modely s výkonom od 55 do 75 koní v novom dizajne.

Navštívte náš stánok na veľtrhu TECHAGRO 2018

12. 3. 2018

Srdečne Vás pozývame do expozície AGRI CS na veľtrhu TECHAGRO v Brne v dňoch 8. - 12. 4. 2018.